Edirne & İstanbul Turu

Tur Kodu: #00018

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 18 Değerlendirme
3,195.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı

   EDİRNE - İSTANBUL  TURU

   4 Gece 5 Gün

   (3 Gece Konaklamalı)

    

   1.GÜN 

   Gece Yolculuğu

   19:00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde ilk durağımız Edirne'ye  gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

   Edirne - Karaağaç - Tarihi Meriç köprüsü - Lozan Anıtı - Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı - Adalet Kasrı - Fatih ve Saray Köprüleri - Cihannüma Kasrı - Kum Kasrı ve Hamamı - II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi - Üç Şerefeli Camii - Eski Camii (Ulu Camii) - Selimiye Camii - Arasta Çarsısı

   Sabah saatlerinde güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Günümüzün  ilk durağı  eski çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye ulaşıyoruz. Daha Sonra 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşması ile Türk topraklarına katılan Edirne'ye 4 km uzaklıktaki Karaağaç’a gidiyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve tarihi tren istasyonunu gördükten sonra çay molası veriyoruz . Serbest zamanda bölge insanının sıcak sohbetlerine katılabilirsiniz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönüyor ve önemli bir kültür mirası olan camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne'de; tarihi Kırk pınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı (Panoramik), Fatih ve Saray Köprüleri (Panoramik), Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı (Panoramik), Kum Kasrı ve Hamamı (Panoramik), Balkan Şehitliği 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini yapıyoruz. Ardından öğle yemeği için  Meşhur Edirne Ciğerinin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından şehir merkezinde bulunan kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan'ın ustalık eserimdir dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarsısı gezilerinden sonra Edirne'nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne'nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Edirne turumuzun ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Edirne'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Edirne

    

   3. GÜN  

   Dolmabahçe Sarayı - Ayasofya Camii - Yerebatan Sarnıcı - Alman Çeşmesi - Sultanahmet Camii(Tadilatta) - Topkapı Sarayı - İstiklal Caddesi

   Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerine ev sahipliği yapmış Dolmabahçe Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Sonrasında Tarihi Yarımada'ya doğru yol alıyoruz. Dünyanın en büyük 3. kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen Ayasofya Camii'nin rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı'na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa'nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı'na doğru yürüyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Doğu Roma'nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşını ve Su Terazisi'ni görüyoruz. Hipodromdaki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu'na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş (obelisk), Yılanlı (burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam edecek. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizi yiyip, enerji depoladıktan sonra turumuzun ikinci kısmıyla devam ediyor ve yapıldığı dönemin tek 6 minareli cami olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii'ni geziyoruz. Muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii'ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra, doğanın İstanbul'a bahşettiği en güzel manzarayla; boğaz manzarasıyla turumuzu tamamlıyor ve İstanbul'un en meşhur sokaklarından biri olan İstiklal caddesinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda caddedeki lezzet duraklarını keşfetme fırsatı yakalamış oluyoruz. İstiklal caddesinde geçirdiğimiz serbest zamanın ardından aracımızla buluşarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: İstanbul

    

    

    

    

   4.GÜN 

   Eminönü - Süleymaniye Camii - Eyüp Sultan Camii - Pierre Loti Tepesi  

   Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, iki kıta üzerine kurulu İstanbul’un incisi olan boğaz turumuza başlıyoruz. (Extra) Yaklaşık bir saat boyunca sürecek olan gezimizin ardından Eminönünden aracımıza binerek Mimar Sinanın İstanbul’a bırakmış olduğu en güzel eser olan Süleymaniye Camiini ve külliyesini geziyoruz. Kanuni Sultan Süleyman ve Eşi Hürrem Sultanın türbelerini ziyaret ettikten sonra İstanbul’un kutsallığının simgesi olan Eyyüp el Ensari’nin de kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan Camiine geçiyoruz. Burada rehberimizden eserlerin orijinalleri hakkında bilgiler alıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra İstanbul’un en güzel manzaralarından olan Pierre Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Haliç Manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra aracımıza binerek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Taksim'e gidiyoruz. (Ekstra)

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: İstanbul

    

   5.GÜN 

   Büyükada - Aya Yorgi Kilisesi - Kayseri

   Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ilk olarak muhteşem bir eğlence deneyimi yaşayabileceğimiz Prens adalarının en büyüğü olan Büyük Adaya gitmek üzere feribota bineceğimiz istasyona doğru yol alıyoruz. Varışımızın ardından öncelikle Adanın güzel tarihi yalılarının arasından yürüyerek Aya Yorgi Manastırına ulaşabilir ve orada inanılmaz güzel deniz manzarası karşısında çay veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Adada alacağımız öğle yemeği ve serbest zamanın ardından tekrardan İstanbul'a dönüyoruz. Aracımız ile buluştuktan sonra Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz.  Gece saatlerinde Kayseri'ye ulaşıyor ve bir başka 38 Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

    

    

    

   DAHİL OLANLAR

   *Ulaşım

   *1 Gece Edirne Konaklama

   *2 Gece İstanbul Konaklama

   *Profesyonel Rehberlik

   *Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı

   *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *38 Travel Araç İçi İkramları

   *Yardımcı Rehberlik

    

   HARİÇ OLANLAR

   *Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

   *Müze Ören Yeri Girişleri

   *Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

   *Tüm Özel Harcamalar

   *Büyük Ada Feribot Ücretleri

    

   (Pandemi Dönemi Program Akışında Aksaklıklar Olabilir, Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir)

   NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Gösterebilmektedir.

   *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

    

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   Celal Susampuan
   03 Temmuz 2022
   Ben Celal Susam Ben sizin Bu Istanbul Turunuzda fazlasiyla memunum Sizler bizlere süper bir Istanbul yaşattınız bundan dolayı tüm ekibinize candan Teşekkür ederim özellikle Erol ve otobüs şöförü Mehmet beye Allah razı olsun hepinizden yola devam

   Yeşim Üzüm puan
   03 Temmuz 2022
   Harika bir geziydi , herkese tavsiye ederim.

   • *
   • *
   • *
   • *

   Bu Turlar de İlginizi Çekebilir