Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Tur Kodu: #0008

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 8 Değerlendirme
2,995.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Yetişkin Sayısı:
Tur Tarihleri:

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

En geç 30 Mayıs, 2022 Pazartesi günü kargoda.

Kayseri Hareketli Doğu Ekspresi İle Kars Turu

3 Gece Konaklamalı 4 Gün (2 Gece Otel Konaklama + 1 Gün Yataklı Vagon Tren Yolculuğu)

 

1.Gün (24.03.2022 )

21.00 ‘de  Ofis önünde buluşma ve Erzurum’a yolculuk


2.Gün (25.03.2022)

Erzurum - Ulu Camii - Çifte Minareli Medrese - Üç Kümbetler - Erzurum Kalesi - Kongre Binası - Atatürk Evi - Sarıkamış Şehitler Anıtı - Katerina Köşkü


 Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından   Kongre binası ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Erzurum da Atatürk’ün yaşamış olduğu ve günümüze kadar mimarisinden hiçbir şey kaybetmeyen Atatürk evini ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Aracımızdan ayrılarak Erzurum şehir merkezinde gezinmeye başlıyoruz. Şehir merkezindeki ilk durağımız  Lalapaşa camii ardından ise Yakutiye medresesi ve Taşhan’ı geziyoruz,büyüklüğü ve içinde bulundurduğu maketlerle uğrak noktası olan Ulu camii , Devamında ise Çifte minareli medrese, Üç kümbetler (panaromik), Erzurum kalesi uğradıktan sonra öğle yemeğimizi yemek üzere meşhur Cağ Kebapçısına gidiyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğumuzun ardından milli mücadelenin Erzurumda ateşlendiği Erzurumu yüksek kesiminden seyredebileceğimiz Aziziye tabyalarına ziyareti gerçekleştirilecektir ve devamında aynı bölgede bulunan Mecide tabyası, Nenehatun heykeli ve Nenehatun tabyası ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında tekrar aracımıza biniş sağlayıp  yolculuğumuzun ardından Abdurrahman gazi türbesi ve gizemli yol ziyaretimiz olacaktır. Gizemli yolda sizleri hayrete düşürecektir Misafirlerimize alış-veriş için serbest zaman veriyoruz belirlenen süresin ardından Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin en hazin olaylarından olan I. Dünya Savaşı sırasında 1914 kışında düzenlenen Sarıkamış Harekâtını rehberimizden dinleyerek Sarıkamış’a varıyoruz. Bu savaşta vermiş olduğumuz şehitler anısına yapılan anıtı ve şehitliği ziyaret ediyoruz , Sonrasında aracımıza binerek terk edilmiş olan Katerina Köşküne çıkıyor ve fotoğraf alıyoruz, Kars’a doğru yola çıkıyoruz,akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Erzurum’da  tur ücretine dahil

Öğle Yemeği: Erzurum’da yöresel bir restoranda (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelimizde , tur ücretine dahil

Konaklama: Seçilen Otelde 

 

3.Gün (26.03.2022)

 

Kars Kalesi– Rus Binaları– Kars Sokakları


Sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Meşhur Kars Kaşarı, Kars Gravyeri ve Kars Balı gibi yöresel ürünlerini tatma ve satın alma fırsatı bulabileceksiniz. Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisi şehirde Ruslardan kalan, Baltık mimarisi olarak adlandırılan taş binalardır. En dikkat çekici yapılar arasında Rus Konsolosluk Binası, İl Sağlık Müdürlüğü, Kars Ticaret Odası, İsmet Paşa İlkokulu, Vali Konağı, Defterdarlık Binası gibi yapılar bulunuyor. Mimarisine hayran kalacağınız taş binaları fotoğraflarken rehberimizden tarihini ve hikayelerini dinliyoruz. Öğle yemeğimiz yöresel bir restoranda olacak. Kars’ın mutfağı da en az doğası ve tarihi kadar zengin. Dileyenler Kars Kazının tadına bakabilir veya diğer yöresel lezzetlerle doyabilirler .Osmanlı dönemi yapılarını ise Kars Kalesinin çevresinde göreceğiz, bu yapılar arasında Kars Çayı’nın üzerindeki Taş Köprü, çay kenarında kurulu olan Mazlum Ağa Hamamı, Topçuoğlu Hamamı, İlbeyioğlu Hamamı, Namık Kemal Evi, Kars Kalesi eteğinde bulunan Beylerbeyi sarayı, Ulu Cami bulunuyor. Kars’ın önemli dini yapıları arasında ise Ermenilerin Kutsal Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Rusların Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) ve Evliya Cami yer alıyor. Evliya Cami, hemen yanında türbesi bulunan Kars’ın manevi önderlerinden olan Ebu’l-Hasan el-Harakâni Hazretlerinden dolayı bu isimle anılıyor. Kars gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Kafkas Halk Dansları, Aşık Atışması, Mahalli Dans Gösterisi ve Yöresel Canlı Müzik etkinliklerinin olacağı Kafkas Gecesine katılabilir. (Ekstra) 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe şeklinde tur ücretine dahil

Öğle Yemeği: Kars’ta yöresel bir restoranda (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelimizde , tur ücretine dahil

 

 

4.Gün (27.03.2022)

Ani Harabeleri – Ermenistan Sınırı– Çıldır Gölü– Atlı Kızak– Kafkas Gecesi

Sabah Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, Ermenistan sınırında bulunan, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Ani Harabeleri’ne 45 dakikalık bir yolculukla ulaşıyoruz. Ermeni Bağratlı Hanedanlığının 10. yüzyılda başkentini buraya taşımasıyla Ani Şehri kuruluyor. Arpaçay vadisinin kıyısında kurulan Ani Şehri 11. yüzyılda önce Bizanslıların egemenliğine, sonrasında ise 1064 tarihinde Selçuklu Sultanı Alparslan’ın fethi ile Selçuklu yönetimine giriyor. Daha sonraki dönemlerde Gürcülerin ve yerel beyliklerin elinde bulunan şehir, Osmanlı Döneminde terk ediliyor. Günümüze ulaşan kısmen sağlam yapılar ve kalıntılar hem Ermeni ve hem de Selçuklu mimarilerinin önemli örnekleri arasında. Ani Harabelerini rehberimizin anlatımı eşliğinde yürüyerek geziyoruz. Göreceğimiz yapılar arasında Surlar ve Aslanlı Kapı, Gürcü Kilisesi, Surp Krikor Kilisesi, Ebu’l Menuçihr Cami, Yıkık İpekyolu Köprüsü, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Selçuklu Hamamı, Selçuklu Çarşısı, Amena Pırgiç Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi ve Ermenistan topraklarındaki Taş Ocakları bulunuyor. Gezimiz sonrasında aracımıza binerek Çıldır Gölüne hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuzda rehberimizin anlatımları eşliğinde Kars’ın Akyaka ve Arpaçay ilçelerinden geçerek Ardahan il sınırında bulunan Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan Çıldır gölü, kış aylarının belirli zamanlarında tamamen donmaktadır. (Bu tarihler hava durumuna göre değişmektedir, göl yüzeyi tam olarak donmamış veya çözülmüş ise üzerine çıkılamıyor.) Öğle yemeğimiz burada göl manzaralı bir restoranda olacak. Dileyen misafirlerimiz Çıldır Gölünden tutulan Sarı Balıkların tadına bakabilir. Yemek sonrasında göl kıyısında serbest zamanımız başlıyor. Bu süre içerisinde donmuş göl üzerinde yürüyüş yapabilir, atlı kızağa binebilir (ekstra), balıkçıların buzu kırarak donmuş gölden balık ağlarını çekmelerini izleyebilir (ekstra) ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Turumuz sonunda ise tren seyahati için kısa bir alışveriş molası,sonrasında ise tren garına hareket . 22.00 ‘de Trenimiz hareket edecektir.Trenimiz perona yanaştığında yataklı vagonumuzdaki özel iki kişilik kompartımanlarımıza yerleşiyoruz ve yaklaşık  24 saat sürecek olan keyifli yolculuğumuz başlıyor. Dileyenler yemekli vagonda vakit geçirebilir. Bu geceyi trenimizde geçiriyoruz, konaklama kompartmanlarda. 

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe şeklinde tur ücretine dahil

Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kıyısındaki bir restoranda (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği bir restoranda (Ekstra) 

 

5.Gün(28.03.2022)

Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu-Erzincan-Divriği-Sivas Gezileri

İlk durağımız sabahın erken saatlerinde (06:20) Erzincan’ın istasyonu olacak. Trenimiz burada 3 saat kadar mola veriyor. Bizim için hazır bekleyen aracımıza binerek rehberimizle birlikte Erzincan gezimize gezimize başlıyoruz. Çeşmelerinden  maden suyu akan Ekşi suya gelip maden sularını tattıktan sonra, eşsiz doğanın , temiz havanın bulunduğu bol oksijenli ve Erzican’ın simgesi haline gelmiş olan ‘‘Girlevik Şelale’’sine geliyoruz. Gezimizin ve sizlere verdiğimiz serbest zamanın ardından, Erzincan Tren Garı’na  tekrar dönüyoruz.Bir sonraki durak noktası olan Divriği’ye doğru trenimiz hareket ediyor.3 saatlik bir yolculuğun ardından 12:43 ‘te Divriği ‘de oluyoruz.Öğle yemeğimizi almak için  Mühürdarzade Konağı’na gidiyoruz,sonrasında Anadolu Selçuklu Devleti'ne bağlı Mengücek Beyliği döneminde inşa edilen  Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz.Gezimiz bittikten sonra 15:26’da hareket edecek olan trenimize biniyoruz,son durak noktamız olan Sivas Tren Gar’ına ulaşıyoruz (17:45 ) .Hava şartları ve yol durumuna göre Sivas köftesi yemek için merkeze doğru gidiyoruz.Akşam yemeğini yedikten sonra trene binip Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz (20:38)Keyifli tren yolculuğumuz sona eriyor (24:00)

 

Sabah Kahvaltısı: TDE Yemekli Vagonunda Alınabilir (Ekstra) 

Öğle Yemeği: Divriği Mühürdarzade Konağı (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Sivas’ta Rehberimizin tavsiye edeceği bir restoranda  (Ekstra) 

 

Dahil Olanlar


*  Ulaşım 

*  2 Gece Otelde Konaklama 

*  Profesyonel Rehberlik

*  1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

*  38 Travel Otobüs içi İkramları

*  Yardımcı Rehberlik

*  Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı

*  Otelde Açık Büfe veya Set menü 2 Akşam Yemeği

 

Hariç Tutulanlar

 

     *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler    

     *  Müze Ören Yeri Girişleri 

     *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    

     *  Tüm Özel Harcamalar 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Bu Turlar de İlginizi Çekebilir

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4