Vade Farksız 4 Taksit İmkanı. Yapı Kredi - Garanti - İş Bankası - Akbank - Ziraat Bankası - Halk Bank | Günübirlik Turlar Hariçtir.Tel : +90 530 201 02 54

VAN - AHLAT - DOĞUBAYAZID - ERZURUM-KARS TURU

Tur Kodu: #00029

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 29 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı Van-Ahlat-Doğubayazıt-Erzurum-Kars Turu 

    

   (3 Gece Konaklamalı)
    

   "Kayseri çıkışlı Van, Ahlat, Doğubeyazıt, Erzurum ve Kars turu, Kayseri'den başlayarak unutulmaz bir keşif yolculuğu sunuyor. Bu tur, Van Gölü'nün büyüleyici güzelliklerini, Ahlat'ın tarihi mezar taşlarını, Doğubeyazıt'ın etkileyici İshak Paşa Sarayı'nı, Erzurum'un tarihi dokusunu ve Kars'ın mistik atmosferini keşfetmenizi sağlıyor. Kayseri çıkışlı olarak adlandırılan bu tur, bölgenin doğal ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkarırken, eşsiz lezzetlerini tatma fırsatı sunuyor. Tarihin ve doğanın büyüsüyle dolu bu tur, Kayseri'nin keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini geride bırakarak, bölgenin benzersiz atmosferini ve tarihi dokusunu yaşamanızı sağlıyor. Kayseri çıkışlı bu tur, sizi unutulmaz anılarla dolu bir seyahate davet ediyor."

    

   1.GÜN : Gece Yolculuğu

   Doğu Anadolu turumuz için saat 21.00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Ahlat'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

   2.GÜN :  Ahlat - Akdamar Adası - Van

   Gece yolculuğumuzun ardından Ahlat'a ulaşıyor ve güne güzel başlamak için kahvaltımızı alacağımız mekana ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’ta, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini gördükten sonra Gevaş’a doğru hareket ediyoruz. Gevaş iskelesinden teknemize (Ekstra) binerek Akdamar Adasına geçiyor ve Tekne ile yaklaşık 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından Akdamar Adası'na ulaşıp, muhteşem taş işçiliği örneklerini gözlemleyebileceğimiz Akdamar Kilisesi'ni geziyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Van'ın en önemli turizm noktası olan Akdamar Adası'nda geçirecek olduğumuz keyifli vakitlerin ardından Van'a dönüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra M.ö 9.yüzyılın ortalarında Urartu Kralı 1.Sarduri tarafından yaptırılan, şehrin adeta sembolü olan Van Kale’sini görüyor ve  konaklayacağımız otele geçiyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Van'da alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   * Öğle Yemeği: Van’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   * Konaklama: Van


   3.GÜN:  Doğubayazıt - İshak Paşa Sarayı – Kars
    

   Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Doğubayazıt ilçesinin 5 km doğusunda, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısı olan İshak Paşa Sarayı'na doğru hareket ediyoruz. Ağrı Dağı eteklerinde muhteşem manzaraların belleğimize kazınmasına yardımcı olan İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. Sarayda karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız. İshak Paşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için Doğubayazıt’ta mola veriyoruz. Öğle yemeği  sonrasında Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Kars’ta Büyük Katedral (Fethiye Camii) ziyaretinden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Kars’ta alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   * Öğle Yemeği: Doğubayazıt’ta serbest olarak  alınacaktır. (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   * Konaklama: Kars

    

   4.GÜN:  Kars Müzesi  - Vilayet Konağı - Ptt Binası - Hekim Evi – Kars Kalesi - Oniki Havariler Kilisesi - Taş Köprü - Ani Harabeleri - Namık Kemal Evi - Defterdarlık Binası
    

   Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Daha sonra öğle yemeğinde Kars’ın meşhur yemeği olan Kaz Eti yemek için restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra  Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Gezi sonrası, şehirde kısa bir alışveriş süresi veriyoruz. (Kars Kaşarı ve Gravyer Peynirini almanızı öneririz.) Serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Dileyen misafirlerimiz ile akşam yemeğinden sonra  şehir merkezindeki ışıklandırılmış caddelerde bir yürüyüş gezisi gerçekleştireceğiz)

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak  alınacaktır. (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   * Konaklama: Kars

    

   5.GÜN:  Sarıkamış Şehitler AnıtıErzurum - Ulu Camii - Çifte Minareli Medrese - Üç Kümbetler - Erzurum Kalesi - Kongre Binası 


   Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars’a veda edip Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz (Sarıkamış‘ta 60 bini donarak olmak üzere 78 bin şehit vermiştik. 1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak Şehit oldu). Erzurum’a varış. İçinde bulundurduğu maketlerle uğrak noktası olan Ulu Camii ziyaretini gerçekleştireceğiz. Devamında ise Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler (panoramik), Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongre Binası ve Bedesten Çarşısında Oltu Taşı alışverişi sonrasında öğle yemeği alacağımız restoranta geçiyoruz. Erzurum yöresine özel meşhur Cağ kebabı ve kadayıf dolmasının tadına bakıyoruz. Misafirlerimize alış-veriş için serbest zaman veriyor ve belirlenen sürenin ardından Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   * Öğle Yemeği: Erzurum’da serbest olarak  alınacaktır. (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Serbest olarak  alınacaktır. (Ekstra)

    

    

      DAHİL OLANLAR   
    

   *Ulaşım

   *3 Gece Otel Konaklaması

   *Profesyonel Rehberlik

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyehat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *Yardımcı Rehberlik

   *Açık Büfe Veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı

   *Otelde Açık Büfe Veya Set Menü 3 Akşam Yemeği


      HARİÇ OLANLAR   
    

   * Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler

   *Müze Ören Yeri Girişleri 

   *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

   *Özel Harcamalar

    

    

   **FİYATLANDIRMA  İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR**

   - Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Geçerlidir
   - 1 Yetişkin ve 1 Çocuk Konaklamalarda 2 Yetişkin Fiyatı Geçerli Olacaktır.
   - Aile odaları otele göre değişkenlik gösterdiğinden ;  2 Yetişkin + 2 Çocuk ya da 3 yetişkin + 1 Çocuk Çocuk İçin Whatsapp Destek Hattından Bilgi Alabilirsiniz.
   - Turumuza tek katılan misafirlerimiz , yolculuk esnasında tek oturmayacak olup başka misafirle cinsiyete göre yanyana oturacaktır.

    

    

    

   ****NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.****

   *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

    

    

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :

   Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

   Ortalama Değerlendirme » puan

   Bu Turlar de İlginizi Çekebilir