Vade Farksız 4 Taksit İmkanı. Yapı Kredi - Garanti - İş Bankası - Akbank - Ziraat Bankası - Halk Bank | Günübirlik Turlar Hariçtir.Tel : +90 530 201 02 54

Günübirlik Lavanta Hasadı ve Göller Turu

Tur Kodu: #00025

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 25 Değerlendirme
1,750.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

LAVANTA HASADI VE GÖLLER TURU

   

Günübirlik

 

1.Gün

Gece Yolculuğu Kayseri - Burdur

Belirtilen saatte  Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün

Isparta - Eğirdir Gölü - Burdur - Sagalassos Antik Kenti - Salda Gölü – Kuyucak Köyü

Sabah saatlerinde Isparta'ya ulaşmamızın ardından turumuzun ilk durağı olan ve kahvaltımızı alacağımız Göller bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü'ne gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından göl etrafında yapacağımız kısa doğa yürüyüşü sonrasında buradan ayrılıyoruz. Batı torosların eteklerinde 1700 m rakımlı Anadolu'daki en yükseğe kurulmuş antik kentlerden biri olan Sagalassos Antik Kenti'ne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları ile 9000 kişilik tiyatrosu, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi ve eşşiz kalıntıları görerek büyüleniyor ve buradan ayrılıyoruz. Türkiyenin en derin ve berrak göllerinden birisi olan ve Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne ulaşıyoruz. İçeriğindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye'nin en derin tatlı su gölü olan Salda'da öğle yemeği ve serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında Isparta'nın lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak (Lavanta) Köyü'ne gidiyoruz. Lavantalar haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz ortasına kadar, hasat başlıyor ve lavantalar toplanıp yağları çıkartılıyor. Kurusundan elde edilen yağların parfüm sektöründe kullanılmasının yanı sıra gıda ve temizlik sektörleri içinde önemli bir hammadde oluşturuyor. Bu köyde doğa ile başbaşa, mis gibi bir kokuyla sizi büyüleyen lavanta tarlalarını görme, traktörle lavanta tarlalarına girerek lavanta toplama ve bol bol fotoğraf çekme imkanına sahip olacağız. Kuyucak gezimizin ardından Kayseri’ye dönüş yolculuğumuz başlıyor.

 

 

 

 

 

DAHİL OLANLAR
 

* Ulaşım

* Profesyonel Rehberlik

* Açık Büfe veya Set Menü Sabah Kahvaltısı

* 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* 38 Travel Araç İçi İkramları

* Yardımcı Rehberlik

 

HARİÇ OLANLAR
 

* Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Müze Ören Yeri Girişleri

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Bu Turlar de İlginizi Çekebilir