OTOBÜS İLE BAŞTAN SONA BÜYÜK BALKANLAR 9 ÜLKE HERŞEY DAHİL

Tur Kodu: #00048

Çıkış: İstanbul Çıkışlı

star star star star star 48 Değerlendirme
379.00 Euro
Bu tur rezerve durumu müsaittir.

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

hızlı kargo Ücretsiz Kargo

BAŞTAN SONA BÜYÜK BALKANLAR

7 GECE - 9 GÜN

(7 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile)

OTOBÜS İLE İSTANBUL’DAN HAREKET

7-14-21-28 Temmuz/4-11-18-25 Ağustos/1-8-15-22 Eylül

6-13-20-27 Ekim/3-10-17-24 Kasım 2023

 

 

SOFYA, BELGRAD (1), SARAYBOSNA (1), KONJIC,  MOSTAR, BLAGAJ, POÇİTEL, DUBROVNİK, TREBİNJE (1) KOTOR, BUDVA, İŞKODRA (1), PRİZREN, PRİŞTİNE, ÜSKÜP (1), MATKA, TETOVA, OHRİD (1) RESNE MANASTIR, SELANİK (1)

Tur Programı :

 

1. Gün  İstanbul – Tekirdağ – İpsala Sınır Kapısı (Otobüs ile Gece Yolculuğu)

 

Akşam saat 22:00’de Kadıköy Tarihi Salı Pazarı önü, 22:30’da Gayrettepe Avantgarde Otel önü ve 23:00’de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.

 

3. Gün   Kavala - Selanik

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk olarak, Demir hisar üzerinden Manastır(Bitola) kentine varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’ i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’ yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Ohrid` e hareket.  Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’ li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ardından Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Akşam yemeği, yöresel müzik ve danslar eşliğinde düzenlenecek Balkan Gecesi konseptinde alınacaktır./Bölgenin ve otellerin yoğunluğuna göre, Balkan Gecesi farklı bir restaurantta/otelde düzenlenebilir.)

 

 

4. Gün  SARAYBOSNA / KONJIC / MOSTAR / BLAGAJ / POÇİTEL / DUBROVNİK / TREBİNJE

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüslerimizle hareket ederek gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi,  İskender Bey Heykeli ve Meydanı,  Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından İşkodra`daki otelimize transfer. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Bölge yoğunluğuna göre İşkodra konaklaması komşu şehirler ile değiştirilebilir.)

 

5. Gün   Ohrid – Tiran - İşkodra

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva` ya varış.  Budva` da zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’ lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Karadağ gezimiz sonrasndaki durağımız Dubrovnik. Hırvatistan’ın en önemli turizm beldelerinden biri olan bu güzel şehirde, Pile kapısı, Ploce kapı, Onorphius Çeşmesi, Fransiskan Manastırı, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı, Orlando Heykeli göreceğimiz yerlerden bazıları. Dubrovnik gezimizden sonra Bosna-Hersek’e geri dönüyoruz. Akşam saatlerinde Trebinje`deki otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. . (Bölge yoğunluğuna göre Trebinje konaklaması komşu şehirler ile değiştirilebilir.)

 

6. Gün  İŞKODRA / PRİZREN / PRİSTİNE / TETOVA ( KALKANDELEN) / ÜSKÜP

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz.  Yolculuk esnasında tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz ve yola devam ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Saraybosna’ya devam eden yolculuğumuz esnasında göreceğimiz bir diğer yer: Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz Sonrasında Saraybosna`ya transfer Saraybosna`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

7. Gün  ÜSKÜP / MATKA KANYONU / MANASTIR ( BITOLA ) / RESNE / OHRİD

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Saraybosna için panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’ da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra geliyor pasaport işlemlerimizden sonra, yola devam ediyor ve öğlen geç saatlerde Belgrad`da oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Belgrad`daki otelimizde.

 

8. Gün  OHRID / SELANİK / İSTANBUL

 

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.  Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) diğer Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Savanın birleştiği noktadaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından aracımıza binerek Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile beraber geceleme ve akşam yemeği Üsküp otelimizde

9. Gün  Üsküp – Sofya – Edirne – İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’ na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Verilecek serbest zaman sonrası Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız Sofya şehir turumuzda Aleksander Nevski Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Sofya’da verilecek serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. Kapıkule sınır kapısından geçerek, Edirne üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. (İstanbul’a varışımız, hareket gününün ertesi sabahı gerçekleşecektir.)

 

 

Otel İsimleri :
Otel Adı Şehir Kategori Web Adresi
İBİS STYLES HOTEL Üsküp 4 STAR  
DRİM HOTEL Ohrid 4 STAR  

 

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR

— Lüks Otobüslerle ulaşım

— 4* Otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama (Bir gecesi Balkan eğlencesi eşliğinde alınacaktır.)

— Programda dâhil olduğu belirtilen ulaşımlar

— Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar

— Türkçe Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

—  Schengen Vizesi

—  Kişisel ve ekstra harcamalar

—  Yemekler sırasında alınacak olan içecekler

—  Yurt dışı çıkış pulu

—  Şoför Bahşişleri

—  Programda belirtilmeyen tüm tur ve geziler

—  Müze ve Ören Yeri Girişleri

 

Tur Fiyatı :

  Tur Adı Tarih Anons Fiyatı
2 Kişilik Oda Tek Kişi
İndirimli
2 Kişilik Oda Tek Kişi
Tek Kişi Extra Yatak Çocuk
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 07/07/23-15/07/23 549 EUR 549 EUR 749 EUR 549 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 539 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 14/07/23-22/07/23 479 EUR 479 EUR 679 EUR 479 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 469 EUR
(*) Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 21/07/23-29/07/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 28/07/23-05/08/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 04/08/23-12/08/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 11/08/23-19/08/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 18/08/23-26/08/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 25/08/23-02/09/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 01/09/23-09/09/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 08/09/23-16/09/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 15/09/23-23/09/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 22/09/23-30/09/23 429 EUR 429 EUR 629 EUR 429 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 419 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 06/10/23-14/10/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 13/10/23-21/10/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 20/10/23-28/10/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 27/10/23-04/11/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 03/11/23-11/11/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 10/11/23-18/11/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 17/11/23-25/11/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR
  Otobüslü Balkanlar 7 Gece 9 Gün Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ile 4* Otellerde Konaklama Otobüs ile Balkanlar 23/11/23-01/12/23 379 EUR 379 EUR 579 EUR 379 EUR 0 - 2 : 0 EUR
2 - 12 : 369 EUR

 

 

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *