Doğunun İncileri Turu

Tur Kodu: #00012

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 12 Değerlendirme
0.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı

   DOĞU’NUN İNCİLERİ TURU

    3 Gece 4 Gün

   (2 Gece Konaklamalı)


   1.GÜN

   Gece Yolculuğu

   Kayseri 38 Travel önünden katılacak olan misafirlerimizin alınmasının ardından araç içi ikramlarımız eşliğinde Erzincan’ın Kemaliye ilçesine gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN

   Divriği – Ulu Camii - Kemaliye - Lökhane Tarihi Konaklar - Mani Yolu - Taş Yol - Karanlık Kanyon – Erzincan - Ekşi Su - Bakırcılar Çarşısı

   Sabah saatlerinde Divriğ’e varış ve Mühürdarzade Konağı’nda kahvaltı. Kahvaltı ardından Ulu Camii’ne yürüyoruz. Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Türkiye’nin ilk UNESCO listesine giren mimari yapısıdır. Mimarı Ahlatlı Hürremşah’ın elinde 1228 yılında şekil alan Divriği Ulu Cami, plan tipi ve süsleme özellikleri bakımından benzeri olmayan bir eserdir. Camii’ye bitişik olarak inşa edilen iki katlı, avlulu ve eyvanlı bir yapı olan Darüşşifa, hastaların su sesi ile sağlıklarına kavuştuğu bir hastane olarak benzersiz özelliklere sahiptir. Ulu Camii ve Darüşşifa, dıştan yalın bir mimari görünüme sahiptir. Ancak Darüşşifa Taç Kapısı, Camii Kuzey Taç Kapısı, Cami Batı Taç Kapısı ve Şah Mahfili Taç Kapısı'nın her biri birbirinden farklı eşsiz bezemeleri ile göz kamaştıran birer mimarlık ve mühendislik harikası niteliğindedir. Rehber anlatımını dinledikten sonra Kemaliye’ye doğru yol alıyoruz. Keban Baraj gölü kıyısında güzel bir vadi içerisine kurulmuş olan, Eski ismi Eğin olarak bilinen Kemaliye ilçesinde muhteşem bir manzara da yürüyüş yapıyoruz. Kemaliye ilçesinin tarih kokan sokaklarında eşleri gurbete giden kadınların gönüllerinden çıkıp dizelere dökülen ‘’Mani Yolu’’ nu yürüyoruz. Yürüyüş esnasında, taş yollardan, sokaklardan geçerken Kemaliye’nin kendine özgü tarihi evlerini ve konaklarını görmeye başlıyoruz. Öğle yemeği. Yemeğimizi aldıktan sonra Kemaliye’nin meşhur ve tamamen organik ceviz ve dutun kurutularak ezilip birbirine karıştırılarak ün yapmış tatlısı olan Lök Tatlısını tatmaya, Lökhane’ye gidiyoruz. Ziyaretimizin ardından  Dünya’nın en büyük 2’nci Kanyonu olan Karanlık Kanyon’a gidiyoruz. Karanlık Kanyon’da siz değerli misafirlerimizle yapımı yaklaşık 130 yıl sürmüş Taş Yolu yürüyerek havalandırma pencerelerinden Karanlık Kanyonu daha ihtişamlı izleme fırsatı yakalıyoruz. (Zaman müsait olursa, kanyon üzerinde bot turu yapılabilir (Ekstra). Kanyon’dan ayrıldıktan sonra tekrardan aracımızla buluşarak, Erzincan’a hareket ediyoruz. Çeşmelerinden  maden suyu akan Ekşi suya gelip maden sularını tattıktan sonra Erzincan Merkez de bulunan Bakırcılar Çarşısında alıverişimizi yapıp, otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   *Sabah Kahvaltısı: Divriği’de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   *Öğle Yemeği: Kemaliye’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   *Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   *Konaklama Yeri: Erzincan


   3.GÜN

   Girlevik Şelalesi - Pülümür Vadisi – Tunceli - Munzur Gözeleri – Ovacık – Cemevi - Keban Barajı - Pertek- Pertek Kalesi - Elazığ

   Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, eşsiz doğanın, temiz havanın bulunduğu bol oksijenli ve Erzican’ın simgesi haline gelmiş olan ‘‘Girlevik Şelale’’sine geliyoruz. Fotoğraf molamızın ardından, yönümüzü Pülümür Vadisine doğru çeviriyoruz. Pülümür vadisi boyunca  yapacağımız panoramik gezide muhteşem manzaralar, eşsiz doğa harikaları ve doğa adeta bizi büyüleyecek. Tunceli merkeze geliyoruz ve öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Munzur dağlarının eteklerindeki kayaların arasından çıkan sularıyla etkileyici bir görünüme bürünen, binlerce çiçeğe ev sahipliği yapan, Munzur Vadisinden ilerleyerek Munzur gözelerine geliyoruz. Serbest zaman. Munzur gözeleri ziyaretimizin ardından Ovacık ilçesine gelip Munzurbaba Cemevi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra yeniden aracımızla buluşup siz değerli misafirlerimizle Türkiye’nin en büyük 2’nci barajı olan Keban Barajına geliyoruz. İskeleden feribota binerek Murat Irmağı'nın kıyısındaki bir tepenin üzerine inşa edilen,  bu bölgenin sular altında kalması nedeniyle bugün bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesi’ni panoromik olarak gördükten sonra, Elazığ’da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

   *Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   *Öğle Yemeği: Tunceli’de alınacaktır (Ekstra)
   *Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   *Konaklama Yeri: Elazığ

    

   4.GÜN

   Sara Hatun Camii - Elazığ Ulu Camii (Harput Cami) - Harput Kalesi - Şire Çarşısı - Kayseri

   Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Harput’ta Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın annesi tarafından önce mescit olarak yaptırılan, Osmanlılar döneminde ise külliye olarak inşa edilen Sara Hatun Camii’ni ziyaret ediyoruz. Hemen ardından, minaresi hafif sağa eğik, Artuklu hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından 1156 - 1157 yılları arasında günümüzde Elazığ ili sınırı içindeki Harput'ta yaptırılan Ulu Camii’ye geliyoruz. Ulu Camii’yi rehberimizden dinliyoruz. Ardından Urartular Dönem’inde inşa edilmiş ‘‘Harput Kale’’sini ziyaret ediyoruz. Harput Kalesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve serbest zaman. Harput Kale gezimizin ardından öğle yemeği molası ve yemekten sonra Kayseri’ye dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Dönüş yolculuğu güzergahımızda Malatya’nın meşhur çarşısı olan Şire Çarşısı’nda alışveriş molası ve akşam yemeği molası veriyoruz. Molalarımızın ardından Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza devam edip, bir sonraki 38 Travel turlarında görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

   *Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olu, tur ücretine dahildir
   *Öğle Yemeği: Elazığ’da alınacaktır (Ekstra)
   *Akşam Yemeği: Malatya’da alınacaktır (Ekstra)

    

   DAHİL OLANLAR

   *Ulaşım
   *2 Gece Otel Konaklaması
   *Profesyonel Rehberlik
   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyehat Sigortası
   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
   *Yardımcı Rehberlik
   *Açık Büfe Veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı
    *Otelde Açık Büfe Veya Set Menü 2 Akşam Yemeği


   HARİÇ OLANLAR

   *Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
   *Müze Ören Yeri Girişleri 
   *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
   *Özel Harcamalar

    

   (Pandemi Dönemi Program Akışında Aksaklıklar Olabilir, Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir)

   NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.

   *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

    

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :

   Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

   Ortalama Değerlendirme » puan