Eskişehir Bilecik Söğüt Turu

Tur Kodu: #00024

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 24 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı

   BİLECİK SÖĞÜT ESKİŞEHİR TURU

   1 Gece Konaklamalı 2 Gün


         Belirtilen saatte  Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından 38 Travel otobüs içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.
   1.Gün Gece Yolculuğu

   2.Gün Bilecik - Şeyh Edebali Hazretleri Türbesi - Orhangazi Camii - Saat Kulesi - Söğüt - Ertuğrulgazi Türbesi - Eskişehir

         Sabah saatlerinde Bileciğe ulaşıyor ve güne güzel bir kahvaltı ile başlamak için kahvaltımızı alacağımız mekana geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından turumuza başlıyoruz. İlk noktamız Osmanlı Devleti’nin kuruluş zamanlarını yaşamış olan ve Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu ve fikir babası olarak bilinen Şeyh Edebali Hazretleri Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Orhangazi Camii, Saat Kulesi  gezimizi yaptıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrasında aracımıza binerek Söğüt'e  Yiğit bir Türkmen Beyi olan Ertuğrulgazi Türbesi'ne gidiyoruz. Ölümünün ardından Osman Bey, öncelikle babasının türbesini Bilecik’in Söğüt ilçesinde açık bir mezar olarak yaptırmıştır, sonraları I. Mehmet Çelebi tarafından türbe haline getirilmiştir. Burada müze ve türbe ziyaretlerimizi yapıyoruz. Ertuğrulgazi Türbesi ziyaretimizin ardından Eskişehir'de bulanan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği serbest olarak alınacak olup ve konaklama otelimizdedir.

   3.Gün Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına - Odunpazarı - Modern Cam Müzesi - Geleneksel El Sanatları Çarşısı - Kurşunlu Külliyesi - Balmumu Heykel Müzesi - Porsuk Çayı

         Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Eskişehir turumuza başlıyoruz.Eskişehir’de ilk olarak Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh’un Gemisinin, Gölet’in etrafında gezi yapabilirler. Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni gezerken birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğraflama şansı buluyoruz. Sonrasında Atlıhan’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek için önerimiz ise Eskişehir'in yöresel tatları olan Balaban köfte ve Çi Börek olacak. Yemek sonrasında gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan) ve 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihanesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesi’ni zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Sonrasında Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyen misafirlerimiz tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilir (Ekstra). Serbest zamanımızın ardından Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz ve  ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz noktaya bırakarak bir başka 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

   DAHİL OLANLAR

    

   * Ulaşım

   * 1Gece Konaklama

   * Profesyonel Rehberlik

   * Açık Büfe veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı

   * 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

   * Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   * 38 Travel Araç İçi İkramları

   * Yardımcı Rehberlik

    

   HARİÇ OLANLAR

   * Tüm Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

   * Müze Ören Yeri Girişleri 

   * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

   * Tüm Özel Harcamalar

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   • *
   • *
   • *
   • *