1 Gece Konaklamalı İstanbul Turu

Tur Kodu: #00037

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 37 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

    

   1.GÜN 

   Gece Yolculuğu

   21:00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

   Büyükada – Eminönü - Süleymaniye Camii - Eyüp Sultan Camii - Pierre Loti Tepesi – İstiklal Caddesi

   Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında, ilk olarak muhteşem bir eğlence deneyim yaşayabileceğimiz Prens adalarının en büyüğü olan Büyükadaya gitmek üzere feribota bineceğimiz istasyona doğru yol alıyoruz. Adaya varışımızın ardından adanın güzel tarihi yalılarının arasından yürüyerek Aya Yorgi Manastırına ulaşabilir ve orada inanılmaz güzel deniz manzarası karşısında çay veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Adada alacağımız öğle yemeği ve serbest zamanın ardından tekrardan İstanbul'a dönüyor ve Tekne ile boğaz turumuza başlıyoruz. (Ekstra,hava şartları uygun olduğunda) Yaklaşık bir saat boyunca sürecek olan boğaz turumuzun ardından Eminönü’den aracımıza binerek Mimar Sinan’ın İstanbul’a bırakmış olduğu en güzel eser olan Süleymaniye Camii’ni ve külliyesini geziyoruz. Kanuni Sultan Süleyman ve Eşi Hürrem Sultanın türbelerini ziyaret ettikten sonra İstanbul’un kutsallığının simgesi olan Eyyüp el Ensari’nin de kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan Camii’ne geçiyoruz. Burada rehberimizden eserlerin orijinalleri hakkında bilgiler alıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, İstanbul’un en güzel manzaralarından olan Pierre Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. (Ekstra, Teleferik ile) Muhteşem Haliç Manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra aracımıza binerek İstanbul'un en meşhur sokaklarından biri olan İstiklal caddesine gidiyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda caddedeki lezzet duraklarını keşfetme fırsatı yakalamış oluyoruz. İstiklal caddesinde geçirdiğimiz serbest zamanın ardından aracımızla buluşarak otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Konaklama Yeri: İstanbul

    

   3.GÜN 

   Ayasofya Camii - Alman Çeşmesi - Sultanahmet Camii - Topkapı Sarayı – Kayseri

   Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Tarihi Yarımada'ya doğru yol alıyoruz. Asırlardır beş vakit birbirlerine saygılarını hiç yitirmeden, ezan sesleri ile birbirini selamlayan ve son dönemlerde müze vasfından çıkartılarak camiiye dönüştürülen Ayasofya’ yı ziyaret edeceğiz. Rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı'na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa'nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı'na doğru yürüyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Doğu Roma'nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşını ve Su Terazisi'ni görüyoruz. Hipodromdaki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu'na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş (obelisk), Yılanlı (burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam edecek. Gezimize biraz ara verip meşhur Sultanahmet Köftesini tatmak için restoranımıza geçiyoruz. Enerji depoladıktan sonra turumuzun ikinci kısmıyla devam ediyor ve yapıldığı dönemin tek 6 minareli Camii olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii'ni geziyoruz. Muhteşem çinileriyle mavi Camii olarak da bilinen Sultanahmet Camii'ni gezdikten sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra doğanın İstanbul'a bahşettiği en güzel manzarayla; boğaz manzarasıyla turumuzu tamamlıyor ve Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri'ye ulaşıyor ve bir başka 38 Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)                                                                 

    

   DAHİL OLANLAR

   * Ulaşım

   * 1 Gece İstanbul Konaklama

   *Profesyonel Rehberlik

   *Açık Büfe veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *38 Travel Araç İçi İkramları

   *Yardımcı Rehberlik

    

   HARİÇ OLANLAR

   * Öğle ve Akşam Yemekleri

   *Müze Ören Yeri Girişleri – Pierre Loti Teleferik

   *Büyük Ada Feribot Ücretleri ( ..)

   *Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

   *Tüm Özel Harcamalar

   Bankalara özel taksit seçenekleri :

   Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

   Ortalama Değerlendirme » puan