1 Gece Konaklamalı Butik Mardin & Diyarbakır Turu

Tur Kodu: #00033

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 33 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   SÖZMESTİRE ÖZEL  BUTİK MARDİN VE DİYARBAKIR TURU

   1 Gece Konaklamalı 2 Gün

    

   1.Gün

   Gece Yolculuğu

   22:45’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından ilk durağımız olan Diyarbakır’a gitmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN

   Diyarbakır - On Gözlü Köprü - Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi - Diyarbakır Ulu Camii - Hasan Paşa Hanı - Batman-Hasankeyf – Midyat–Midyat Konuk Evi

   Sabah saatlerinde güne Medeniyetler şehri Diyarbakır’da güzel bir kahvaltıyla başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Dicle Nehri üzerinde yer alan Diyarbakır’ın sembolü olarak bilinen tarihi On gözlü köprüyü ziyaret ediyoruz. Köprü ziyaretimizin ardından, Cahit Sıtkı Tarancı'nın çocukluk ve gençlik yıllarının bir bölümünün geçtiği tarihi evi geziyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra muhteşem mimarisiyle Anadolu’nun en eski camiisi olan Ulu Camii’ye geliyoruz. Ulu Camii ziyaretimizin tamamladıktan sonra, Osmanlı Dönemi Valilerinden Vezirzade Hasan Paşa tarafından 1573 yılında yaptırılmış olan Hasan Paşa Hanını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yemek üzere Batman’a geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalmış olan Hasankeyfi panoromik olarak gördükten sonra Mardin’in incisi olarak bilinen Midyat’a geçiyoruz. İlk ziyaret noktamız olan, dizilere de ev sahipliği yapmış, Midyat Konuk Evini geziyoruz. Sivil mimarinin en güzel örneği olan bu konağı ziyaret ettikten sonra, telkariciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanın ardından eski Mardin’de bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

    

   *Sabah Kahvaltısı: Diyarbakır’da alınacak olup,tur ücretine dahildir.

   *Öğlen Yemeği: Batman’da menü olarak alınacaktır.

   *Akşam Yemeği: Otelde ücretsiz olarak alınacaktır

    

   3.GÜN

   Mardin - Eski Mardin - Ulu Camii - Tarihi Mardin Sokakları - Kırklar Kilisesi - Kasımiye Medresesi - Balıklıgöl - Kayseri

   Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltının ardından Artuklu Dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in sembolü olan Mardin Ulu Camii’yi rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Ulu Camii ziyaretimizin ardından sizlerle birlikte  Eski Mardin’in tarihi sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Tarihi sokaklar arasında gezerken göreceğimiz, 569 yılında Süryaniler tarafından Mor Behnam ve kız kardeşi Saro adına inşa edilen Kırklar kilisesini ziyaret ediyoruz. Kilise ziyareti ardından, Eski Mardin çarşısında vereceğimiz öğle yemeği molası ve alışveriş için serbest zamanın ardından, Kasımiye Medresesini görmek üzere yola çıkıyoruz. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuz yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Medrese ziyaretimizin ardından, Şanlıurfa'da bulunan Balıklıgöl'e hareket ediyoruz. Balıklıgöl'de rehberimizin anlatımı sonrası serbest zaman ve Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

    

   *Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

   *Öğle Yemeği: Mardin’de serbest zaman.

    

   Günler: 2 | Gece: 1

    

    

      DAHİL OLANLAR   

    

   *Ulaşım

   *Konaklama

   *Profesyonel Rehberlik

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyehat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *Yardımcı Rehberlik

   *Açık Büfe Veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı,1 AKşam Yemeği


      HARİÇ OLANLAR   

    

   *Tüm Öğle Yemekleri,Akşam Yemekleri  ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

   *Müze Ören Yeri Girişleri 

   *Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

   *Tüm Özel Harcamalar

    

   **FİYATLANDIRMA  İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR**

   - Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Geçerlidir
   - 1 Yetişkin ve 1 Çocuk Konaklamalarda 2 Yetişkin Fiyatı Geçerli Olacaktır.
   - Aile odaları otele göre değişkenlik gösterdiğinden ;  2 Yetişkin + 2 Çocuk ya da 3 yetişkin + 1 Çocuk Çocuk İçin Whatsapp Destek Hattından Bilgi Alabilirsiniz.
   - Turumuza tek katılan misafirlerimiz , yolculuk esnasında tek oturmayacak olup başka misafirle cinsiyete göre yanyana oturacaktır.

   Bankalara özel taksit seçenekleri :

   Vade Farksız 4 Taksit İmkanı.
   Yapı Kredi - Garanti - İş Bankası - Akbank - Ziraat Bankası - Halk Bank
   Günübirlik Turlar Hariçtir.Tel : +90 530 201 02 54

   Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

   Ortalama Değerlendirme » puan