HOLA ENDÜLÜS & OLA PORTEKİZ TURU

Tur Kodu: #00051

Çıkış: İstanbul Çıkışlı

star star star star star 51 Değerlendirme
649.00 Euro
Bu tur rezerve durumu müsaittir.

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile

28Ocak &11Şubat &11,25Mart &20,29Nisan &

13,27 Mayıs & 03,28 Haziran & 15,29 Temmuz &

05,27 Ağustos &02,09,23 Eylül & 07,21 Ekim Hareket

7 Gece – 8 Gün

MALAGA ŞEHİR TURU DÂHİL!

 

 1. GÜN İSTANBUL – PORTO

 

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 05.30'da buluşacağız. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1449 sefer sayılı uçuşuyla saat 08.20'de Porto'ya hareket edeceğiz. Yerel saatle 11.10'da Porto'ya varışımızın ardından bizi bekleyen araçla ilk olarak panoramik bir şehir turuna çıkacağız. Turumuz, modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden başlayacak ve ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan Queijo Kalesi olacak. Ardından Douro Nehri'nin okyanusa döküldüğü eski bir balıkçı köyü olan Foz Mahallesi'nden geçerek Porto merkezine doğru nehir kıyısından ilerleyeceğiz.

Parkurumuz Carmo Meydanı'nda başlayacak ve tarihi kitapçı Lello ve Clerigos Kilisesi'nden geçerek Aliados Meydanı'na ineceğiz. Turumuzda Bento İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, ünlü alışveriş caddesi Santa Catarina, I. Luis Köprüsü ve Arrabida Köprüsü gibi yerleri göreceğiz. Turumuz, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Douro Nehri kıyısındaki Ribeira semtinin keşfiyle sona erecek. Turun sonunda otelinize yerleşeceksiniz.

 

 1. GÜN PORTO (GUIMARAES & BRAGA & BOM JESUS DE MONTE)

 

Kahvaltının ardından otelde buluşup isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Guimares & Braga & Bom Jesus do Monte Turu (65 €) seçeneği mevcuttur. Mükemmel bir şekilde korunmuş olan Guimaraes'in ünlü kalesi etrafında şekillenen tarihi şehir merkezi, 2001 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edilmiştir. 2012'de ise Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilen bu güzel şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında, ortaçağ kalesi, Portekiz mimarisinin özgün eserleri olan kiliseler, büyüleyici bahçeler ve tarihi evler ile karşılaşacak, sokakları keşfedeceğiz. Turumuzun sonunda, bir sonraki durağımız olan Bom Jesus do Monte'ye geçiş yapacağız. 1784-1857 yılları arasında Carlos Amarante tarafından neoklasik tarzda inşa edilen Bom Jesus Katedrali'nin önündeki labirent gibi tasarlanmış şaşırtıcı merdivenlerin ardından Braga'ya doğru devam edeceğiz. Braga, Portekiz'in Kuzey Batısı'nda yer alan bir şehirdir. Portekiz tarihinde bilinen en eski şehirlerden biri olan Braga, 2000 yıl öncesinde Romalılar tarafından kurulmuş ve bugünkü gezimizin son durağı olan tarihi kalıntıları ve güzel sokaklarıyla ünlüdür. Turumuzun ardından Porto'ya geri dönecek ve serbest zamanınızı geçireceksiniz. Konaklama otelimizde gerçekleştirilecektir.

 

 1. GÜN PORTO - FATIMA – OBIDOS -  LİZBON

 

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Lizbon'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız ünlü Fátima kutsal şehri olacak. Meryem Ana'nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sır verdiği bu yer, Hristiyanlığın en önemli hac ve ibadet merkezlerinden biridir. Fátima'nın keşfi sonrasında Obidos'a doğru yol alacağız. Obidos'a vardığınızda, adeta yüzyıllar öncesine bir yolculuk yapıyormuş hissine kapılacaksınız. Bu küçük kasabada hala geleneksel kıyafetlerle dolaşan yerliler, tarihi canlandırarak size unutulmaz bir deneyim yaşatacaklar. Dar sokakları, küçük kiliseleri, güzel evleri ve dükkanlarıyla Obidos, gezimizde unutulmaz anılarımız arasında yer alacak. Turumuzun ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Budda Eden Turu'na (40 Euro) katılabilirler. Avrupa'nın en büyük Asya Bahçesi olan Budda Eden, sizi binlerce kilometre öteye götürecek ve adeta Tayland veya Kamboçya'da geziniyormuşsunuz hissi uyandıracak. Bu muhteşem bahçelerdeki yürüyüşün ardından başkent Lizbon'a hareket edeceğiz. Varışta Belem bölgesinde vereceğimiz serbest zamanda ünlü Belem pastalarını deneyebilirsiniz. Sonrasında Lizbon turumuz başlayacak. Jeronimos Manastırı'nın kilise kısmını ziyaret ettikten sonra Tajo Nehri kıyısındaki Belem Kulesi ve Keşifler Anıtı'nda fotoğraf molası vereceğiz. Ardından Alfama semtiyle devam edeceğimiz turumuzda, Arapça kökenli adıyla ünlü ve 1755 depreminden en az zarar gören semt olan Alfama'yı keşfedeceğiz. Baixa semti, Rossio ve Restauradores meydanlarından geçerken şık butiklerin yer aldığı Liberdade caddesine ulaşacak ve Marques de Pombal meydanında Eduardo Parkı'nın üst terasında fotoğraf çekmek için mola vereceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize yerleşeceğiz. Akşam isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Akşam Yemekli Fado Gecesi'ne (65 Euro) katılabilirler. Porto veya Douro şarabı eşliğinde ünlü ve hüzünlü Fado müziğini dinleyerek Portekiz'in ruhunu hissedebileceğiniz bu güzel geceyi kaçırmayın. Ardından otelimize transfer olacak ve konaklama otelimizde gerçekleştirilecektir.

 

 1. GÜN LİZBON (SINTRA & CABO DE ROCA & CASCAIS & ESTORIL)

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sintra&Cascais&Estoril&Cabo de Roca Turu'na katılabilirler (70 Euro). Bu turumuzda ilk olarak Sintra'ya yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk yapacağız. Sintra, mutfak bacaları ve çinileriyle ünlü olan ve çeşitli stillerin bir sentezi olan "Palacio de Vila" (Şehir Sarayı)'nı ziyaret ettiğimiz bir yer. Ardından kentin merkezindeki araç trafiğine kapalı dar sokaklarını keşfedeceksiniz ve öğle yemeği için serbest zamanınız olacak.

Öğleden sonra Avrupa'nın en batı noktası olan Cabo de Roca'ya gideceğiz. Okyanus kıyısından ilerleyerek önce Guincho Burnu'na, oradan da Cascais yakınlarındaki "Boca de Inferno" kayalıklarına varacağız. Cascais'e inip balıkçı limanını gezeceğiz. Lizbon'a dönüş yolunda meşhur Casino'suyla ünlü zengin Estoril semtinden geçip otelinize geri döneceğiz. Konaklama otelde yapılacaktır.

 

 1. GÜN LİZBON - SEVİLLA

 

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Sevilla şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında 1929 yılındaki Expo için yapılmış olan İspanya Meydanı ve Expo Pavilionları, Altın Kule, Guadalquivir nehri havuzları ve bahçeleriyle ünlü Maria Luisa Parkı, Boğa Güreşi Arenası ve Triana Köprüsü bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer sağlayacak, odalarımıza yerleşeceğiz ve serbest zamanımız olacak. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Flamenco turuna katılabilirler (55 Euro). Bu turda, aşkın, acının, isyanın ve tutkunun dansı olan Flamenko'yu izlerken büyüleneceksiniz. Turumuzun sonunda otelimize transfer sağlanacak ve geceleme otelde gerçekleşecektir.

 

 1. GÜN SEVILLA – RONDA – GRANADA

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Granada şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolda dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Ronda turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz, Endülüs bölgesine bağlı Malaga şehrine bağlı bir kasaba olan Ronda ile başlıyor. Tarihi bir şehir bölgesine ve farklı mimariye sahip olan Ronda, yüksek bir kayalık vadide kurulu ve tarih kokan bir yerdir. Ronda gezimizin ardından Granada'ya doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Şehre varır varmaz panoramik bir şehir turu gerçekleştireceğiz. Gran Via Caddesi, Bib Rambla ve Belediye Meydanı Plaza Carmen, Granada Katedrali (dışarıdan), Granada'nın ilk üniversitesi La Madraza, İpek Çarşısı ve eski Nasri Kervansarayı gibi yerleri ziyaret edeceğiz.

Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Alhambra Sarayı turuna katılabilirler (70 Euro). (Alhambra Sarayı günlük ziyaretçi limitine sahip olduğundan önceden acentayı ya da rehberinizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.) Bu ünlü eser, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almakta olup, Granada'nın hakim olduğu Sabika tepesi üzerinde savunma kalesi ve saray olarak 13. yüzyılda inşa edilmeye başlanmıştır. İnşaatı 15. yüzyıla kadar devam etmiştir. İspanya'daki en önemli yapı olan Alhambra Sarayı, dışarıdan sert bir görünüme sahip olmasına rağmen içeride dönemin en yetenekli ustalarının çalıştığı ve duvarlarının dantel gibi işlendiği bir yapıdır. Sarayın kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı renk nedeniyle Alhambra, yani "Kızıl" denmektedir.

Turumuzun ardından otelimize transfer sağlanacak ve serbest zamanınız olacak. Konaklama otelde yapılacaktır.

 

 1. GÜN GRANADA ( CORDOBA-SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ&ALBAICIN)

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cordoba turuna katılabilirler (60 Euro). Cordoba'ya doğru yola çıkıyoruz. Cordoba, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan şehirlerden biridir. Varışımızla birlikte ilk olarak panoramik bir şehir turu gerçekleştireceğiz. Turumuz sırasında 785 yılında inşasına başlanan ve 990 yılında tamamlanan, batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (girişler dahil), Roma Köprüsü, Musevi Mahallesi, çiçekli avlularıyla ünlü Cordoba evleri, Şehir Bedesteni Zoco, Çiçek Sokağı, ünlü filozof ve doktor heykelleri, şehir surları gibi yerleri göreceğiz.

Turumuzun sonunda Granada'ya dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Yolda, zeytinleri ve zeytin üretimiyle ünlü olan Luka'da tamamen doğal yöntemlerle soğuk sıkma zeytinyağlarını tadabileceğiniz bir kısa mola vereceğiz, bu da günümüze ayrı bir lezzet katacak. Granada'ya varışımızla birlikte otelimize dönüyoruz. Ancak gün henüz bitmedi, akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin turuna katılabilirler (45 Euro). İspanya Kültür Mirası listesinde ve koruma altında olan eski Müslüman mahallesi Albaicin'in keyfini çıkaracak ve ardından tamamı el işi olan mağaralarda bir içecek eşliğinde Çingene şovunu ve onların yaşam tarzlarını izleyeceğiz.Turumuzun ardından otelimize dönüş yapılacak ve konaklama otelimizde gerçekleştirilecektir.

 

 1. GÜN GRANADA - MALAGA - İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Malaga'ya doğru hareket ediyoruz. Malaga'ya varışımızla birlikte kısa bir panoramik tur yapacağız ve bu güzel şehrin önemli noktaları olan Malaga Katedrali, botanik bahçeler, belediye binası, liman gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Malaga Havalimanı'na doğru hareket edeceğiz. Bagaj ve bilet işlemlerini tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın 1306 numaralı tarifeli seferi ile saat 17.50'de İstanbul'a uçuş gerçekleştireceğiz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 23.10'da İstanbul Havalimanı'na varış yapacak ve gezimizin sonuna geleceğiz.

 

 • 28 Ocak ve 11 Şubat ve 11,25 Mart harektli turlarımızın uçuşları TK 1449 IST – OPO 08.10’da hareket edip yerel saat ile 10.00’da varacaktır. Dönüş ise TK 1306 AGP – IST 17.15’de hareket edip 23.40’da varacaktır.

 

PAKET FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Porto / Malaga - İstanbul arası uçak bileti
 • Havalimanı Vergileri
 • Alan – otel – alan transferleri ve Şehirler Arası Transferler
 • 3*/4* Otellerde 7 Gece – 8 Gün Konaklama,
 • Otelde alınacak 7 Sabah Kahvaltısı,
 • Panoramik Porto,Obidos,Fatima,Lizbon,Sevilla,Granada,Malaga Turları
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

 

 

 

 

PAKET FİYATINA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Vize Ücreti (140 Euro)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
 • Turist Vergileri (Direkt Resepsiyona ödenir)
 •  
 • Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 505 Euro yerine 390 Euro!

  El Hambra Sarayı(70 Euro) + Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin Turu(45 Euro) + Cordoba (Kurtuba) (60 Euro) + Sevilla Flamenco (55 Euro) + Ronda Turu (35 Euro) + Budda Eden (40 Euro) + Sintra & Cascais & Estoril & Cabo de Roca (70 Euro) + Guimares & Braga & Bom Jesus do Monte Turu (65 Euro) + Fado Gecesi (65 Euro)  : 505 Euro yerine 390Euro

  0-2 yaş ücretsiz, 02-12 yaş %50 indirimlidir.

   

  Tur Tarihleri;

  03 Haziran

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  649 Euro

  240 Euro

  649 Euro

  150 Euro


   

 • 28 Haziran (Kurban Bayramı Özel)

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  799 Euro

  240 Euro

  799 Euro

  150 Euro

  15 Temmuz

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  699 Euro

  240 Euro

  699 Euro

  150 Euro   

 • 29 Temmuz

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  699 Euro

  240 Euro

  699 Euro

  150 Euro   

  05 Ağustos

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  799 Euro

  240 Euro

  799  Euro

  150 Euro
   

  25 Ağustos (30 Ağustos Özel)

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  699 Euro

  240 Euro

  699 Euro

  150 Euro

   

  02 Eylül

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  649 Euro

  240 Euro

  649 Euro

  150 Euro
   

 •  

  23 Eylül

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  699 Euro

  240 Euro

  699 Euro

  150 Euro

   

 • 07 Ekim

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  649 Euro

  240 Euro

  649 Euro

  150 Euro
   

  21 Ekim

  Otel Adı

  2/3 Kişilik Oda'da Kişi Başı

  Tek Kişilik Oda Farkı

  2 - 11,99 Yaş Arası

  0 - 1,99 Arası

  3*/4* Oteller (Merkeze 15-20 Km)

  699 Euro

  240 Euro

  699 Euro

  150 Euro

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Vade Farksız 4 Taksit İmkanı.
Yapı Kredi - Garanti - İş Bankası - Akbank - Ziraat Bankası - Halk Bank
Günübirlik Turlar Hariçtir.Tel : +90 530 201 02 54

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan