Lavanta Hasadı Ve Göller Turu

Tur Kodu: #00026

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 26 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Yetişkin Sayısı:
Tur Tarihleri:

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

1.Gün

Gece Yolculuğu Kayseri - Burdur

      Belirtilen saatte  Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından 38 Travel otobüs içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün

 Isparta - Eğirdir Gölü - Burdur - Sagalassos Antik Kenti - Hacılar Köyü - Yarışlı Gölü - Salda Gölü

      Sabah saattlerinde Isparta'ya ulaşmamızın ardından turumuzun ilk durağı olan ve  kahvaltımızı alacağımız  Göller bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü'ne gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından göl etrafında yapacağımız kısa doğa yürüyüşü sonrasında buradan ayrılıyoruz. Batı torosların eteklerinde 1700 m rakımlı Anadolu'daki en yükseğe kurulmuş antik kentlerden biri olan Sagalassos Antik Kenti'ne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları ile  9000 kişilik tiyatrosu, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi ve eşşiz kalıntıları görerek büyüleniyoruz ve buradan ayrılıyoruz. Hacılar Köyü'nden ilerleyerek turumuza devam ediyoruz. Panoromik olarak Yarışlı Gölü'nü gördükten sonra Türkiyenin en derin ve berrak göllerinden birisi olan ve Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne ulaşıyoruz. İçeriğindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye'nin en derin tatlı su gölü olan Salda'da öğle yemeği ve serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında otelimize gitmek üzere devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Burdur Gölü - Isparta Kuyucak Köyü - Gül Heykeli - Süleyman Demirel Heykeli  - Kayseri

      Sabah otelimizde alınan kahvaltımızın ardından panoramik Burdur şehir turumuzu tamamlayarak rehberimizin anlatımları ile Burdur Gölü'ne geçiyoruz burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Isparta'nın lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak (Lavanta) Köyü'ne gidiyoruz. Lavantalar haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz ortasına kadar, hasar başlıyor ve lavantalar toplanıp yağları çıkartılıyor. Kurusundan elde edilen yağların parfüm sektöründe kullanılmasının yanı sıra gıda ve temizlik sektörleri içinde önemli bir hammadde oluşturuyor. Bu köyde doğa ile başbaşa, mis gibi bir kokuyla sizi büyüleyen lavanta tarlalarını görme, traktörle lavanta tarlalarına girerek lavanta toplama ve bol bol fotoğraf çekme imkanına sahip olacağız. Burada köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri ve diğer köy ürünlerinden alış verişler yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Isparta'ya gül'ü getiren Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve Gül Heykeli'ni görüyoruz (Panoramik). Isparta merkezde öğle yemeği ve meşhur gül suyu, gül lokumu, gül sabunu alış verişi için serbest zaman veriyor ve serbest zamanımızın ardından Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz ve  ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz noktaya bırakarak bir başka 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

DAHİL OLANLAR

 

 

* Ulaşım

* 1Gece Konaklama

* Profesyonel Rehberlik

* Açık Büfe veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı

* Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

* 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* 38 Travel Araç İçi İkramları

* Yardımcı Rehberli

 

 

 

HARİÇ OLANLAR

 

* Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Tüm Özel Harcamalar

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Bu Turlar de İlginizi Çekebilir