Günübirlik Amasya & Tokat Turu

Tur Kodu: #00030

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 30 Değerlendirme
1,300.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Kayseri Çıkışlı Amasya & TOKAT TURU

(Günübirlik)

Gece Yolculuğu

02:00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

1.GÜN 

II. Beyazıt Külliyesi ve Camii - Hazeranlar Konağı - Kaya Mezarları - Ferhat ile Şirin - Taşhan - Yazmacılar Hanı - Sulusokak - Ulu Camii - Ali Paşa Camii - Hıdırlık Köprüsü - Medreseler

 

Siz değerli misafirlerimizi 38 Travel ofisimiz önünden alarak otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz.

Kahvaltımızı aldıktan sonra Yeşilırmak kenarında bulunan tarihi konaklar arasından kısa bir yürüyüş yaparak Yalı evleri dizisindeki en güzel konaklardan biri olan 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Yeşilırmak Vadisi boyunca irili ufaklı 23 adet bulunan Antik Çağ yazarı Strabon’a göre Mitridat Krallığı zamanında krallar adına yapılmış Kaya Mezarları’na panoramik olarak görüyoruz. Osmanlı Sultanı II. Bayezid, Osmanlı saltanatının kendisine nasip olmasının bir şükranı olmak üzere 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e inşa ettirdiği II. Beyazıt Külliyesi ve Cami’sini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz ardından Amasya Müzesi’ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Hellenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait 12 aynı medeniyete ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür, El Yazması ve Mumyaları görüyoruz. Ardından Ferhat’ın Şirin için açtığı su kanallarını gördükten sonra Yeşilırmak üzerinde gondol sefası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız ardından rotamızı Tokat'a çeviriyoruz. Tokat merkeze ulaşıyoruz. Bazı ilçeleri İç Anadolu Bölgesinde olsa da şehir Karadeniz illeri arasındadır. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu bölgede yapacağınız Tokat turu ile Türkiye'nin en çok türbesine sahip olan şehirlerinden birini de görmüş olacaksınız. Ülkemizin en önemli akarsularından biri olan Yeşilırmak’ta Tokat'ın içinden geçer. ‘900 adımda 900 yıllık’ tarihi gezimize başlıyoruz. Taşhan, Yazmacılar Hanı, Sulusokak, Arastalı Bedesten, Yağıbasan Medresesi, Hıdırlık Köprüsü, Deveciler Hanı, Ulu Camii ve Ali Paşa Camii’yi gezip göreceğimiz yerler arasında. Tarihi Taşhan’da alışveriş molası verdikten sonra Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

DAHİL OLANLAR

  • *Ulaşım
  • *Profesyonel Rehberlik
  • *Açık Büfe veya Set Menü Sabah Kahvaltısı
  • *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • *38 Travel Araç İçi İkramlar
  • *Yardımcı Rehberlik

HARİÇ OLANLAR

  • *Öğle Yemeği ve Yemekte Alınan İçecekler
  • *Müze Ören Yeri Girişleri
  • *Özel Harcamalar
Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan