Günübirlik Hatay Turu

Tur Kodu: #0006

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 6 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Kayseri Çıkışlı Günübirlik Hatay Turu

 

Siz değerli misafirlerimizi 38 TRAVEL önünden alarak 38 Travel otobüs içi ikramlarımız eşliğinde keyifli yolcuğumuza başlıyoruz.

 Hatay Arkeoloji Müzesi - St. Pierre Kilisesi - Habibi Neccar Camisi - Uzun Çarşı - Titus Tüneli - Beşikli Mağara - Harbiye Şelalesi

İlk olarak Restoranımızda kahvaltımızı yaptıktan sonra, dünyanın en büyük mozaik koleksiyonuna sahip olacak olan, Hatay Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Üçağız Mağarası, Tel Kurdu, Tel Tayinat ve Tel Aççana Höyüklerinin küçük örnekleri de yer aldığı müze gezimiz sonrasında, Antakya’nın dar sokaklarında rehberimiz eşliğinde dolaşıyoruz. Kadayıf imalatçılarından peynircilere, eski usul demir zanaatkârlarından bakırcılara kadar dikkat çekecek o kadar çeşitli unsur var ki; sokak ortasında kömürde pişirilen Künefenin ya da Affan Kahvesi’nde Haytah / Bici Bici’nin tadına varabileceğiz. Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile, Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile, son zamanlarda diziler ile ünlenen Hatay’da ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimize geçiyoruz. Antakya mutfağının zengin ve lezzetli yemeklerinin eşsiz tadıyla buluşacağımız yemek sonrası, meşhur uzun çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii ve Hristiyanlığın ilk kilisesi St. Pierre Kilisesini görüyoruz. Harbiye Şelalesinde serbest zamanımızın ardından rotamızı insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini ve Beşikli Mağara’ya çeviriyoruz. Burayı da gezdikten sonra Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Dahil Olanlar

  • *Ulaşım
  • *Profesyonel Rehberlik
  • *Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah Kahvaltısı
  • *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • *38 Travel Araç İçi İkramları
  • *Yardımcı Rehberlik

 

Hariç Olanlar

  • *Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • *Müze Ören Yeri Girişleri
  • *Tüm Özel Harcamalar

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan