Günübirlik Darende Turu

Tur Kodu: #00022

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 22 Değerlendirme
1,000.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Günübirlik Darende Gürün Turu

(Gökpınar Gölü-Şuğul Vadisi-Günpınar Şelalesi-Tohma Çayı-Somuncu Baba-Balıklı Kuyular)

Siz değerli misafirlerimizi 38 Travel ofisimiz önünden alarak otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Sivas’a doğru keyifli yolcuğumuza başlıyoruz.

  İlk durak noktamız Türkiye’nin en güzel doğal ve tabiat güzellikleri arasında yer alan Gökpınar Gölü oluyor. En derin noktası 15 metre olan ve  Havanın açık olduğu zamanlarda bile gölün bu 15 metrelik derinliğinde  masmavi suyun içinde yüzen balıkları, çaylarımızı yudumlarken izliyoruz.  Ardından Şuğul Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasında doğanın bize sunmuş olduğu muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. 

 Daha sonra Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durak noktamız Darende ilçesi Günpınar Şelalesi (Extra  Giriş Ücreti) oluyor. Suyu kaynağından üç kademe halinde, yaklaşık 40 metre yükseklikten dökülmektedir. Şelalenin sol tarafında ana dereden bağımsız gelen kaynak suyu, kış mevsiminde donarak şelaleyi adeta Pamukkale’ye benzetir. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası, öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimiz ardından, Tohma Çayı’na doğru devam ediyoruz. Tohma Çayı'nın her iki tarafında bulunan dik kayalıklar, sarp bir vadiyi ve Tohma Kanyonu'nu oluşturuyor. Bu kanyon, Somuncu Baba Türbesi ve Taş Köprü arasındaki kısımda kalıyor. Kanyonun yamacındaki kayalar oyularak, Somuncu Baba Türbesi'nin bulunduğu kısma, kanallar ile su getirilmiştir. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Somuncu Baba Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Akabinde balıklı kuyuları görüyoruz. 

  Gezilerimiz sonunda Darende’den ayrılarak, Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki 38 Travel organizasyonumuzda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

  • Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik
  • Araç içi ikramlar
  • Öğle Yemeği
  • Programda belirtilen çevre gezileri

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  • Extra Harcamalar

     

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan