Günübirlik Şanlıurfa Turu

Tur Kodu: #00021

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 21 Değerlendirme
1,400.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Kayseri Çıkışlı Günübirlik Şanlıurfa Turu

 

 

Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından (01:00) 38 Travel otobüs içi ikramlarımız eşliğinde ilk durağımız Halfeti’ye  gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Halfeti - Tekne Turu - Şanlıurfa  - Hz. İbrahim Mağarası - Ayn-ı Zeliha Gölü - Balıklı Göl – Göbeklitepe – Harran - Sıra Gecesi

 

      Sabah saatlerinde güne Halfeti'de güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Sular altında kalmış Halfeti'de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Meşhur Şanlıurfa ciğerini ve kebabını yemek için öğle yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Şanlıurfa’nın sınırları içinde kalan 14 peygamber kabrinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn  Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra serbest zaman dileyen misafirlerimiz Kapalıçarşı içindeki Gümrük Han’a yürüyebilirler. Serbest zaman sonrasında dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe'ye gidiyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Ardından Harran'a doğru yola çıkıyoruz. Geleneksel Harran mimarisi olan karınca evlerde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip dinleniyoruz. Harran gezimizden sonra Sıra gecesi için Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz..Sıra gecemizi bitirdikten sonra Kayseri için dönüş yolculuğu başlıyor.

*Sabah Kahvaltısı Halfeti'de alınacak olup, tur ücretine dahildir.
*Öğle Yemeği  Şanlıurfa’da menü olarak alınacaktır (Ekstra)
*Sıra Gecesi (Ekstra Yemekli Menü 975 TL/ Yemeksiz 750 TL)
*Halfeti Tekne Turu (Ekstra 200,00 TL)

 

Dahil Olanlar

 

Ulaşım

Profesyonel Rehberlik

Yardımcı Rehberlik

Açık büfe veya set menü 1 sabah kahvaltısı

38 Travel otobüs içi ikramları

 


Dahil Olmayanlar

 

Öğle Yemeği

Özel harcamalar

Müze Örenyeri giriş ücretleri

 

 

****NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.****

                       *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *