KARDAN ADAM FESTİVALİ DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

Tur Kodu: #00070

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 70 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı

   KARDAN ADAM FESTİVALİ
   DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

   3 Gece 4 Gün

   (2 Gece Konaklamalı)

    

   1.GÜN 

   Gece Yolculuğu

   21:00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Sivas - Gümüşhane yolu üzerinden Trabzon'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

   Zigana Geçidi - Hamsiköy - Maçka - Sümela Manastırı - Trabzon - Rize Bezi Atölyesi - Fırtına Vadisi - Zipline - Gelintülü Şelalesi - Ayder Yaylası

   Güzergahımız üzerinde bulunan Gümüşhane’de meşhur pestil kömenin tadına baktıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya varıyoruz. Fotoğraf molası. Fotoğraf molası sonrasında kahvaltımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından Altındere Milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Karadağ'ın eteklerine kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane - Ayazma (Şifalı Su) - Su kemerleri - Kilise'de ki Freskleri vb. yapıların anlatımını rehberimizden dinliyoruz. (Not: Turumuzun gerçekleştiği tarihte manastır açık olursa gezilecektir). Sümela Manastırı’ndan ayrılıyor ve Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği molası. Yemeğimizi aldıktan sonra Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Ayder yaylasına  doğru yol alıyoruz. Fırtına vadisine varış. Misafirlerimize Zipline yapma fırsatı sunuyoruz (Ekstra). Serbest zamanımızın ardından Ayder yaylasında bulunan otelimize varış ve akşam yemeği extra olarak alınacak olup tur ücretine dahil değildir.. Konaklama Ayder yaylasında.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Hamsiköy’de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Rize’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: (Ekstra)
   * Konaklama Yeri: Ayder Yaylası

    

    

    

   3.GÜN 

   Fırtına Vadisi - Zilkale - Çinçiva (Şenyuva) Köyü - Batum 

   Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bir çok diziye ve filme ev sahipliği yapmış olan Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisine giriyoruz. Ortan Köyünden geçerek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale'yi ziyaret ediyor ve Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Çamlıhemşin’e dönüyor ve öğle yemeği molası. Öğle yemeğimizin ardından Batum’a doğru yol alıyoruz. Sarp sınır kapısına varış. Sınır kapısındaki işlemlerimizi tamamlayıp geçişimizi yaptıktan sonra Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni panoramik görüyor ve Batum merkeze ulaşıyoruz. Gürcistan’ın dört Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’de Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Tiyatro Binasını, Ali ve Nino Heykeli’ni ve Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum’da bulunan otelimize varış. . (Akşam dileyen misafirlerimiz ile hava koşullarına bağlı olarak ışık gösterisi izlenmeye gidilebilir).  

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi’nde menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Batum’da alınacaktır (Ekstra)
   * Konaklama Yeri: Batum 

    

    

   ÖNEMLİ UYARI: BATUM’A GİRİŞLER SADECE YENİ KİMLİK YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. EHLİYET İLE GİRİŞ YAPILAMAZ. T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR. AVRUPA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR.

   NOT : BATUMA GEÇİŞLER POLİS İNSİYATİFİNDEDİR.

   ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler dahil kimliklerde fotoğraf zorunluluğu vardır.

    

    

   4.GÜN 

   Batum - Sürmene Çay Fabrikası - Uzungöl - Kayseri

   Yeni yılda güzel bir kahvaltı sonrasında Batum’a veda etmek üzere Sarp sınır kapısına doğru yol alıyoruz. Gümrük geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra  Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. Solaklı vadisini takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görme imkanımız oluyor. Uzungöl’e varış. Öğle yemeği ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler. Serbest zamanımızın ardından Çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için Çay fabrikasına doğru yol alıyoruz. Çay fabrikasında anlatımı dinledikten sonra çaylarımızı yudumluyor ve alışveriş için serbest zaman tanıyoruz. Alışveriş sonrasında Karadeniz’e veda ediyor ve Maçka - Gümüşhane - Sivas  üzerinden Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyor ve bir başka 38 TRAVEL organizasyonunda görüşmek dileğiyle, sizlere veda ediyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Uzungöl’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)

   DAHİL OLANLAR

   • *Ulaşım
   • *1 Gece Batum’da Konaklama
   • *1 Gece Ayder Yaylası’nda Konaklama
   • *Profesyonel Rehberlik
   • *Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı
   • *Batum Transferi ve Turu 
   • *Zilkale Transferi ve Turu
   • *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
   • *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
   • *38 Travel Araç İçi İkramları
   • *Yardımcı Rehberlik

    

   HARİÇ OLANLAR

   • *Öğle, Akşam Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
   • *Batum Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
   • *Müze Ören Yeri Girişleri
   • * Sümela Çıkış Minibüs Ücreti
   • *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :

   Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

   Ortalama Değerlendirme » puan