Doğu Karadeniz Esintisi Turu

Tur Kodu: #00014

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 14 Değerlendirme
7,495.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı Doğu Karadeniz Esintisi ( 2 Gece Konaklamalı 3 Gün )

    

    

   1.GÜN 

    

   Gece Yolculuğu

    

   22:00 Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından araç içi ikramlarımız eşliğinde Sivas - Gümüşhane yolu üzerinden Trabzon'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

    

   Zigana - Sümela Manastırı - Atatürk Köşkü - Sürmene Bıçakçısı - Çeçeva - Fırtına Vadisi - Zipline - Ayder Yaylası

    

   Güzergahımız üzerinde bulunan Gümüşhane de meşhur pestil kömenin tadına baktıktan sonra yolculuğumuza devam ediyor ve kahvaltımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından Sümela Manastırı’na gitmek üzere Maçka'ya doğru yol alıyoruz. Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Altındere Milli Parkı’na varış. Bizi bekleyen minibüslerimize binip Karadağ'ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane - Ayazma (Şifalı Su) - Su kemerleri - Kilise'de ki Freskleri vb. yapıları görüp ve rehberimizden dinledikten sonra Sümela Manastırı’na veda ediyoruz. Atatürk Köşkü ziyaretimiz başlıyor. Ulu Önder Atatürk Haziran 1937'de kendisi için düzenlenen Köşk’te iki gece kalmış ve 11 Haziran gecesi bu Köşk’te bütün mal varlığını, canından çok sevdiği Türk ulusuna armağan etme kararı almıştır. Atatürk Köşkü’nü rehber eşliğinde ziyaret ediyoruz ve serbest zaman. Serbest zaman sonrasında öğle yemeği için İyidere’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan meşhur el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için kısa bir mola veriyoruz.(Akif Bıçakçılık) Öğle yemeğimizin ardından bizi bekleyen minibüslere binip Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı ‘Çeçeva’ adıyla bilinen diğer çay bahçelerine göre daha simetrik bir görüntüye sahip olan çay bahçesine gidiyoruz. (Çeçeva turumuz, tur ücretine dahildir) Fırtına vadisine varış. Vadi’de misafirlerimize Zipline yapma fırsatı sunuyoruz (Ekstra). Aktivitemiz ardından Yaylaların Sultanı Ayder Yaylasına gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ayder Yaylasına varış. Gelintülü şelalesi ve diğer irili-ufaklı şelaleleri görüyoruz. Yayla’da serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile eğlenceye gidiyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Hamsiköy’de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: İyidere’de menü olarak alınacaktır (Ekstra Kardelen Restaurant)                                                    
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Ayder Yaylası

    

   3.GÜN 

    

   Çinçiva Şenyuva Köyü - Zilkale - Rize Bezleri - Uzungöl - Çay Fabrikası - Ordu

    

   Kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin'e varış. Birçok diziye ve filme ev sahipliği yapmış  olan Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisine giriyoruz. Ortan Köyünden geçerek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale'yi ziyaret ediyor ve Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Çamlıhemşin'e dönüyoruz. (Zilkale turumuz, tur ücretine dahildir) Rize’ye hareket. Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip alışveriş molası veriyoruz. (Tekpa Rize Bezleri).Yolculuğumuza devam edip Of'a geçiyoruz. Solaklı Vadisini takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden öğle yemeğimizi almak üzere Uzungöl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görme imkanımız oluyor. Öğle yemeği sonrasında Uzungöl’de verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler. Uzungöl’den ayrılıp, çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için Çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz ve alışveriş molası veriyoruz.(Vatan Çay)Yöresel ürünler için de kısa bir molamız olacaktır.(Haunedy Yöresel & Hediyelik Eşya). Gezimiz ardından Ordu’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Ordu sahilde yürüyüş yapabilirler.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Uzungöl'de menü olarak alınacaktır (Ekstra İnan Kardeşler Resaturant)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Ordu

    

   4.GÜN 

    

   Ordu Boztepe - Yason Burnu - Samsun - Bandırma Vapuru - Amasya - Kayseri

    

   Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz'deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe'ye teleferik ile (Ekstra) tırmanıyor ve vereceğimiz molada Ordu manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zaman ve alışveriş molamızın ardından ( Fındık Durağı) Boztepe'den ayrılıyor ve muhteşem manzara eşliğinde Perşembe sahil yolundan ilerleyerek Yason Burnu’na ulaşıyoruz. Burun üzerinde yer alan kalıntılar, geçmişte burada büyük bir kasabanın varlığını gösteriyor. Yason Feneri‘ne de ev sahipliği yapan bu burunda rastlanan kilise yıkıntısı, kasabanın en büyük dini ayin yerlerinden biriymiş. Güzel manzara ile sizi baş başa bırakıyoruz. Serbest zaman ardından güzergahımızı Samsun’a çeviriyoruz. Öğle yemeği için meşhur Samsun Pidesi için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği ardından Doğu Park alanı içinde yer alan Atamızı Samsun'a ulaştıran Bandırma Vapurunu gördükten sonra Samsun’dan ayrılıp şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya'ya devam ediyoruz. Amasya Evleri, Hazeranlar Konağı, Ferhat Şirin Su Kanalları, Kaya Mezarlarını panoramik gezip gördükten sonra Çorum Yozgat üzerinden Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri'ye ulaşıyor ve bir başka organizasyonunda görüşmek dileğiyle, sizlere veda ediyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Samsun'da menü olarak alınacaktır (Ekstra Terme Ulusoy Tesisleri)

    

       DAHİL OLANLAR   

    

   *Ulaşım

   *1 Gece Ayder Yaylası’nda Konaklama

   *1 Gece Ordu’da Konaklama

   *Profesyonel Rehberlik

   *Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı

   *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *38 Travel Araç İçi İkramları

   *Zilkale Turu

   *Çeçeva Turu

   *Yardımcı Rehberlik

    

      HARİÇ OLANLAR   

    

   *Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler

   *Müze Ören Yeri Girişleri - Sümela Minibüs Ücreti

   *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

   *Özel Harcamalar

    

   ***Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir***

    

   **FİYATLANDIRMA  İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR**

   - Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Geçerlidir
   - 1 Yetişkin ve 1 Çocuk Konaklamalarda 2 Yetişkin Fiyatı Geçerli Olacaktır.
   - Aile odaları otele göre değişkenlik gösterdiğinden ;  2 Yetişkin + 2 Çocuk ya da 3 yetişkin + 1 Çocuk Çocuk İçin Whatsapp Destek Hattından Bilgi Alabilirsiniz.
   - Turumuza tek katılan misafirlerimiz , yolculuk esnasında tek oturmayacak olup başka misafirle cinsiyete göre yanyana oturacaktır.
    

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :

   Vade Farksız 4 Taksit İmkanı.
   Yapı Kredi - Garanti - İş Bankası - Akbank - Ziraat Bankası - Halk Bank
   Günübirlik Turlar Hariçtir.Tel : +90 530 201 02 54

   Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

   Ortalama Değerlendirme » puan