DOĞU KARADENİZ ESİNTİSİ TURU

Tur Kodu: #00014

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 14 Değerlendirme
1,695.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   En geç 30 Mayıs, 2022 Pazartesi günü kargoda.

   Kayseri Çıkışlı

   DOĞU KARADENİZ ESİNTİSİ

   3 Gece 4 Gün

   (2 Gece Konaklamalı)

   1.GÜN 

   Gece Yolculuğu

   22:00 Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından araç içi ikramlarımız eşliğinde Sivas - Gümüşhane yolu üzerinden Trabzon'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

   Zigana Geçidi - Sümela Manastırı – Atatürk Köşkü – Ayder Yaylası

   Güzergahımız üzerinde bulunan Gümüşhane de meşhur pestil kömenin tadına baktıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya varıyoruz. Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında kahvatımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından  ismi Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsiköy’ü panoramik olarak görüp meşhur sütlacının tadına bakmak için kısa bir mola vereceğiz. Ardından Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka'ya doğru yolumuza devam ediyoruz ve Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Daha sonra Karadağ'ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane - Ayazma (Şifalı Su) - Su kemerleri - Kilise'de ki Freskleri vb. yapıları gördükten sonra otobüsümüzden indiğimiz yere geliyoruz. (Not: Turumuzun gerçekleştiği tarihte manastır açık olursa ziyaret edilecektir). Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Trabzon şehir merkezine geliyor ve meşhur Akçaabat Köftesini tatma fırsatını buluyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Atatürk Köşkü ziyaretimiz başlıyor. Haziran 1937'de kendisi için düzenlenen köşkte iki gece kalmış ve 11 Haziran gecesi bu köşkte bütün mal varlığını, canından çok sevdiği Türk ulusuna armağan etme kararı almış ve mal varlığının bir listesini hazırlayarak gereğinin yapılması için Başbakana göndermiştir. Atatürk Trabzon'daki köşkten mal varlığını milletine adarken şöyle demiştir: "Mal ve mülk bana ağırlık veriyor. Bunları milletime bağışlamakla ferahlık duyacağım. İnsanın serveti kendi manevi kişiliğinde olmalıdır. Ben büyük milletime daha çok şeyler vermek istiyorum." Atatürk Köşkü olarak anılan bu bina 1943 yılında müzeye dönüştürülerek hizmete açılmıştır. Rize'ye doğru yola çıkıyoruz ve yolumuz üzerinde bulunan Sürmene'ye varıyoruz. Dünya’ya adını duyurmayı başarmış el yapımı sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz  kısa serbest zaman sonrasında yolumuza devam ediyoruz. Çamlıhemşin'e varış.  Daha sonra Yaylaların Sultanı Ayder Yaylasına gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer irili-ufaklı şelaleleri görüyoruz. Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile eğlenceye gidiyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Hamsiköy’de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Trabzon’da  menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Güzergâh: Kayseri - Sivas - Gümüşhane - Trabzon - Rize - Ayder Yaylası
   * Konaklama Yeri: Ayder Yaylası

    

   3.GÜN 

   Çinçiva Şenyuva Köyü – Zilkale - Palovit Şelalesi – Fırtına Vadisi - Rize Bezleri - Çaykara - Uzungöl - Çay Fabrikası  - Giresun

   Kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin'e varış. Birçok diziye ve filme ev sahipliği yapmış  olan Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisine giriyoruz. Ortan Köyünden geçerek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale'yi ziyaret ediyor ve Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Çamlıhemşin'e dönüyoruz. Turumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. (Zilkale turumuz, tur ücretine dahildir.) Zilkale turumuzun ardından hava şartlarının uygun olması durumunda Palovit Şelalesini görüyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Fırtına Vadisi'nde Zipline yapıyoruz (Ekstra). Aktivitemiz ardından Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip alışveriş molası veriyoruz. Alış veriş molamızın ardından Rize üzerinden yolculuğumuza devam edip Of'a geçiyoruz. Solaklı Vadisini takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden öğle yemeğimizi almak üzere Uzungöl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görme imkanımız oluyor. Öğle yemeği sonrasında Uzungöl’de verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler. Uzungöl’den ayrılıp, çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Gezmiz ardından Giresun'a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Giresun sahilde yürüyüş yapabilirler.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Uzungöl'de menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Güzergâh: Ayder - Uzungöl - Giresun
   * Konaklama Yeri: Giresun

   4.GÜN 

   Ordu Boztepe – Yason Burnu - Samsun - Bandırma Vapuru - Amasya - Kayseri

   Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası yola çıkarak Ordu'ya ulaşıyoruz. Karadeniz'deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe'ye teleferik ile (Ekstra) tırmanıyor ve vereceğimiz molada Ordu manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zamanın ardından Boztepe'den ayrılıyor ve muhteşem manzara eşliğinde Perşembe sahil yolundan ilerleyerek Yason Burnu’na ulaşıyoruz. Burun üzerinde yer alan kalıntılar, geçmişte burada büyük bir kasabanın varlığını gösteriyor. Yason Feneri‘ne de ev sahipliği yapan bu burunda rastlanan kilise yıkıntısı, kasabanın en büyük dini ayin yerlerinden biriymiş. Güzel manzara ile sizi baş başa bırakıyoruz. Serbest zaman ardından güzergahımızı Terme’ye doğru çeviriyoruz. Öğle yemeği için meşhur Terme Pidesi için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği ardından Samsun'a doğru yola çıkıyoruz. Doğu Park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun'a ulaştıran Bandırma Vapurunu gördükten sonra Samsun’dan ayrılıp şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya'ya devam ediyoruz. Amasya Evleri, Hazeranlar Konağı, Ferhat Şirin Su Kanalları, Kaya Mezarlarını gezip gördükten sonra Çorum Yozgat üzerinden Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri'ye ulaşıyoruz ve bir başka organizasyonunda görüşmek dileğiyle, sizlere veda ediyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Samsun'da menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Güzergâh: Ordu - Samsun - Amasya - Kayseri

    

   DAHİL OLANLAR

   *Ulaşım
   *1 Gece Ayder Yaylası’nda Konaklama
   *1 Gece Giresun’da Konaklama
   *Profesyonel Rehberlik
   *Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı
   *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
   *38 Travel Araç İçi İkramları
   *Zilkale Turu ve Palovit Şelalesi Turu
   *Yardımcı Rehberlik

    

   HARİÇ OLANLAR

   *Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
   *Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri
   *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
   *Özel Harcamalar

   (Pandemi Dönemi Program Akışında Aksaklıklar Olabilir, Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir)

   NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.

   *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   • *
   • *
   • *
   • *

   Bu Turlar de İlginizi Çekebilir

   Size bir kampanya haberimiz var!
   Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
   powered by ShopPHP | v4