İstanbul Turu

Tur Kodu: #00018

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 18 Değerlendirme
7,495.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı İstanbul Turu ( 2 Gece Konaklamalı 3 Gün )

    

    

   1.GÜN

    

   Gece Yolculuğu

    

   21.00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde ilk durağımız İstanbul’a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

    

   Büyükada - Aya Yorgi Kilisesi - Çamlıca Tepesi - Çamlıca Camii – İstiklal Caddesi

    

   Sabah  alacağımız kahvaltı sonrasında, ilk olarak muhteşem bir eğlence deneyimi yaşayabileceğimiz Prens adalarının en büyüğü olan Büyük Adaya gitmek üzere feribota bineceğimiz istasyona doğru yol alıyoruz. Varışımızın ardından öncelikle Adanın güzel tarihi yalılarının arasından yürüyerek Aya Yorgi Manastırına ulaşabilir ve orada inanılmaz güzel deniz manzarası karşısında çay veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Adada alacağımız öğle yemeği ve serbest zamanın ardından tekrardan İstanbul'a dönüyoruz. Çamlıca tepesinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Üsküdar'da yapımına 29 Mart 2013'te başlanan ve 3 Mayıs 2019'da açılışı yapılan 63 bin kişi kapasiteli 6 minareli Çamlıca Camii’ne gidiyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük Camii’sidir. Buradaki serbest zamanımızın ardından İstanbul'un en meşhur sokaklarından biri olan İstiklal caddesinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda caddedeki lezzet duraklarını keşfetme fırsatı yakalamış oluyoruz. İstiklal caddesinde geçirdiğimiz serbest zamanın ardından aracımızla buluşarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

    

   *Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahildir                                                                              
   *Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)                                                         
   *Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir                                  
   *Konaklama: İstanbul

    

    

   3. GÜN  

    

   Dolmabahçe Sarayı - Ayasofya-i̇ Kebi̇r Cami̇i̇ - Yerebatan Sarnıcı - Alman Çeşmesi - Sultanahmet Camii - Topkapı Sarayı 

    

   Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerine ev sahipliği yapmış Dolmabahçe Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Sonrasında Tarihi Yarımada'ya doğru yol alıyoruz. Dünyanın en büyük 3. kilisesi olan, kutsal bilgelik anlamına gelen ve günümüzde Camii olarak kullanılan Ayasofya-i̇ Kebi̇r Cami̇i̇’ni rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı'na geçiyoruz. Mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa'nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At meydanı'na yürüyoruz. Gezimiz Alman çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş, Yılanlı sütun ve Örmeli sütun ile devam edecek. Öğle yemeği için serbest zaman. Turumuzun ikinci kısmıyla devam ediyor ve yapıldığı dönemin tek 6 minareli Camii olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii'ni geziyoruz. Sultanahmet Camii'ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra, doğanın İstanbul'a bahşettiği en güzel manzarayla; boğaz manzarasıyla turumuzu tamamlıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: İstanbul

    

   4.GÜN 

    

   Boğaz Turu - Eminönü - Eyüp Sultan Camii - Pierre Loti Tepesi  

    

   Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, iki kıta üzerine kurulu İstanbul’un incisi olan boğaz turumuza başlıyoruz (Extra). Yaklaşık bir saat boyunca sürecek olan gezimizin ardından Eminönü’den aracımıza binerek İstanbul’un kutsallığının simgesi olan Eyyüp el Ensari’nin de kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan Camii’ne geçiyoruz. Camii ziyaretimizden sonra İstanbul’un en güzel manzaralarından olan Pierre Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Haliç Manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra aracımıza binerek Kayseri'ye  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri'ye ulaşıyor ve bir başka 38 Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Yol güzergahında (Ekstra)

    

   DAHİL OLANLAR

    

   *Ulaşım

   * 2 Gece İstanbul Konaklama

   *Profesyonel Rehberlik

   *Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *38 Travel Araç İçi İkramları

   *Yardımcı Rehberlik

    

    

   HARİÇ OLANLAR

    

    

   *Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler

   *Büyük Ada Feribot Ücretleri

   *Müze Ören Yeri Girişleri

   *Boğaz Turu    

   *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

    

   ***Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir***

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   Celal Susampuan
   03 Temmuz 2022
   Ben Celal Susam Ben sizin Bu Istanbul Turunuzda fazlasiyla memunum Sizler bizlere süper bir Istanbul yaşattınız bundan dolayı tüm ekibinize candan Teşekkür ederim özellikle Erol ve otobüs şöförü Mehmet beye Allah razı olsun hepinizden yola devam

   Yeşim Üzüm puan
   03 Temmuz 2022
   Harika bir geziydi , herkese tavsiye ederim.

   • *
   • *
   • *
   • *