KUZEY EGE TURU

Tur Kodu: #00013

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 13 Değerlendirme
2,795.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   En geç 30 Mayıs, 2022 Pazartesi günü kargoda.

   Kayseri Çıkışlı 

    KUZEY EGE  TURU

   4 Gece 5 Gün

   (3 Gece Konaklamalı)

    

   1.GÜN 

   Gece Yolculuğu

   18:00’de Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde ilk durağımız Bozcaada’ya gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN  

   Assos – Bozcaada – Ayazma Plajı - Edremit

   Sabah saatlerinde Edremit’e varış. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Otobüse binip Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağı’nın bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunun da bulunduğu Assos’un Akropol’ünü geziyor ve panoramik olarak Assos limanını görüyoruz. Assos gezimizden sonra Geyikli Feribot iskelesine varıyoruz. Feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya ulaşıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Ceneviz Kalesini (Panoramik) fotoğrafladıktan sonra adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek geyikliye geri dönüyoruz. Gezimizin ardından  Edremit'te bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Edremit'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Bozcada'da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Edremit

    

    

   3.GÜN

   Ayvalık – Şeytan Sofrası - Mavi Yolculuk Tekne Turu - Yüzme Molaları - Ortunç Koyu - Akvaryum Koyu - Taksiyarhis Kilisesi - Cunda Adası

   Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Şeytan Sofrasına geçiyoruz. Ayvalık adaları, Midilli, kızıl bir gökyüzü ve güzel bir esinti bekliyor sizi çıkacağınız tepede. Kahvelerimizi yudumladıktan sonrası Mavi Yolculuk Tekne turumuz için Ayvalık merkeze ulaşıyoruz. Gün boyu koy koy gezip yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeği tekne’de (Ekstra). Misafirlerimiz günü deniz ve güneşle baş başa geçiriyorlar. Dileyen konuklarımız gün boyu denize girebilirler. Tekne turumuzdan sonra Cunda Adasına geçiyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi’nin yanından geçerek, Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda sizi serbest bırakıyoruz. Serbest zaman sonrası ardından  Edremit'te bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Akçay’a gece turuna çıkıyoruz (Ekstra).

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Tekne'de serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Edremit

    

   4.GÜN

   Kaz Dağları Müzesi - Kaz Dağları - Hasan Boğuldu GöletiZeytin Fabrikası - Bergama - Zeus Sunağı - Kızıl Avlu

   Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Kazdağları Müzesine geçiyoruz. İda Dağı Mitosları, Troya ve Antandros, Kuzey Ege Antik Kentleri, Antik dönemlere ait sikkeler, vazolar ve terrakotalar, Fatih’in İstanbul’un fethi sırasında Toroslardan getirdiği Tahtacı Türkmenleri vb. hikaye ve anlatımları dinlemek üzere 8 dakikalık tanıtım filmini izliyor ve kısa bir serbest zaman veriyoruz. Kaz Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Hasan Boğuldu Göletine geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kaz Dağları Milli Parkından ayrılıyor ve Bergama’ya doğru yol alıyoruz. Kısa bir Zeytin Fabrikası gezi ve anlatımı sonrasında Antik Dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akropol’e teleferik ile çıkıyoruz (Ekstra). Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sırasında göreceğimiz yerler; Almanya’ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı olacak. Bergama programının ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Bergama’da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Aliağa

    

   5. GÜN

   Foça - Foça Tekne Turu - Orak Adası - İncir Adası - İngiliz Burnu - Siren Kayalıkları - Yüzme Molaları

   Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında bu sefer yolumuz bizleri Antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle Foça Tekne Turumuza çıkıyoruz. Bir yandan güneşin ve Ege denizinin tadını çıkarırken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren Kayalıklarını görerek hikâyesini dinliyoruz. Öğle yemeği Tekne’de (Ekstra). Gideceğimiz yerler arasında Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu bulunmakta. Koylarda bol bol yüzme molalarının keyfini çıkardıktan sonra bu keyifli mavi yolculuk sonrası tekrar karaya dönerek Foça’dan ayrılıyor ve Kayseri’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimize bir başka 38 Travel seyahatinde buluşmak üzere veda ediyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Tekne'de serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

    

         DAHİL OLANLAR

   • Ulaşım
   • 3 Gece Otel Konaklama
   • Profesyonel Rehberlik
   • Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı
   • Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
   • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
   • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
   • 38 Travel Araç İçi İkramları
   • Yardımcı Rehberlik
   • Ayvalık Mavi Yolculuk Tekne Turu
   • Foça Tekne Turu

    

         HARİÇ OLANLAR

   • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
   • Müze Ören Yeri Girişleri – Hasan Boğuldu Minibüs Ücretleri
   • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
   • Özel Harcamalar
   • Bergama Teleferik Ücreti
   • Bozcaada Feribot Ücreti

    

   (Pandemi Dönemi Program Akışında Aksaklıklar Olabilir, Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir)

   NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.

   *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   • *
   • *
   • *
   • *

   Bu Turlar de İlginizi Çekebilir

   Size bir kampanya haberimiz var!
   Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
   powered by ShopPHP | v4