Doğu Karadeniz Yayla & Batum Turu

Tur Kodu: #0009

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 9 Değerlendirme
9,495.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   Kayseri Çıkışlı Karadeniz Yayla ve Batum Turu ( 3 Gece Konaklamalı 4 Gün )

    

   1.GÜN 

    

   Gece Yolculuğu

    

   22:00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Sivas - Gümüşhane yolu üzerinden Trabzon'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

    

   Zigana - Sümela Manastırı - Trabzon - Atatürk Köşkü - Rize Bezi Atölyesi - Fırtına Vadisi - Zipline - Ayder Yaylası

    

   Güzergahımız üzerinde bulunan Gümüşhane de meşhur pestil kömenin tadına baktıktan sonra yolculuğumuza devam ediyor ve kahvaltımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından Sümela Manastırı’na gitmek üzere Maçka'ya doğru yol alıyoruz. Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Altındere Milli Parkı’na varış. Bizi bekleyen minibüslerimize binip Karadağ'ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane - Ayazma (Şifalı Su) - Su kemerleri - Kilise'de ki Freskleri vb. yapıları görüp ve rehberimizden dinledikten sonra Sümela Manastırı’na veda ediyoruz. Trabzon merkezde bulunan Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk Haziran 1937'de kendisi için düzenlenen Köşk’te iki gece kalmış ve 11 Haziran gecesi bu köşkte bütün mal varlığını, canından çok sevdiği Türk ulusuna armağan etme kararı almıştır. Atatürk Köşk’ü olarak anılan bu bina 1943 yılında müzeye dönüştürülerek hizmete açılmıştır. Köşk gezimiz ardından Trabzon gümüş telkari yapılış anlatımını dinleyip alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında öğle yemeği için Akçaabat’a gidiyoruz. Burada meşhur Akçaabat köftesini tadabilirsiniz. Öğle yemeğimizin ardından Rize’ye hareket. Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip alışveriş molası veriyoruz. Alış veriş molamızın ardından Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Misafirlerimize Zipline yapma fırsatı sunuyoruz. (Ekstra)  Aktivitemizin ardından konaklama yapacağımız Ayder Yaylasına doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Hamsiköy’de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Akçaabat’ta menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Ayder Yaylası 

    

   3.GÜN 

    

   Ayder Yaylası - Avusor Yaylası - Huser Yaylası - Tar Şelalesi

    

   Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında mis gibi Ayder havasını aldıktan sonra dolmuşlarımıza binerek (Ekstra 400 TL) Kaçkarların eteğinde yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren Avusor Yaylası’na ulaşıyoruz. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarları karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında bulutların üzerinde yer alan Huser Yaylasına doğru devam ediyoruz. (hava şartları uygun olmadığı durumlarda alternatif olarak Kavrun Yaylası yapılabilir). Rakımı ve konumu açısından Ayder'e bağlı tüm yaylalar ve sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzarasını görme imkânı sunmaktadır. Bölgenin en iyi manzaralı yaylası olup, genelde ziyaretçilerin en çok keyif aldığı yaylalardan biridir. Hava güneşli ise bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahiptir. Bulutların üzerinde salıncaklar ile sallanma ve fotoğraflar çekme imkanı buluyorsunuz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğimizin ardından Türkiye’nin en yüksek şelalesi ünvanını taşıyan Bulut Şelalesi’ne (Tar Şelalesi) 2 kilometrelik bir patika yoldan yürüyerek ulaşıyoruz. Yaklaşık 250 metrelik bir yükseklikten dört kademede düşen şelalenin tamamını görmek neredeyse imkansızdır. Sisin olmadığı günlerde bile şelalenin tepesi bulutlarla yarışıyor. Fotoğraf molası için vereceğimiz serbest zamanın ardından Ayder Yaylası’ndaki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile eğlenceye gidiyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Ayder Yaylasında menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Ayder Yaylası 

    

   4.GÜN 

    

   Ayder Yaylası - Zilkale - Çinçiva (Şenyuva) Köyü ve Köprüsü - Borçka Karagöl - Batum

    

   Sabah kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisine giriyoruz. Ortan Köyünden geçerek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı ve en genişi olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hakim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Zilkale turumuzun ardından tekrar otobüsümüze binip Borçka’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği molası. Dünyanın en güzel gölleri listesine girmeyi hak eden, muhteşem güzellikte bir bitki çeşitliliği sunan ve yeşilin her tonunu barındıran Borçka’ya varıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza binerek Karagöl’e ulaşıyoruz. (Ekstra 300) Burada vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Karagöl’e veda ediyor ve otobüsümüze binerek Batum’a doğru yol alıyoruz. Sarp Sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Şehir merkezine dönerek Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni panoramik görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ın dört Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’de Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp hava koşullarına bağlı olarak ışık gösterisini izliyoruz. Gezilerimizin ardından Batum’da konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman.

   ÖNEMLİ UYARI: BATUM’A GİRİŞLER SADECE YENİ KİMLİK YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. EHLİYET İLE GİRİŞ YAPILAMAZ. T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR. AVRUPA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR.

   NOT : BATUMA GEÇİŞLER POLİS İNSİYATİFİNDEDİR.

   ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Yaş farketmeksizin kimliklerde fotoğraf zorunluluğu vardır.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Hopa’da menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Batum’da serbest alınacaktır (Ekstra)
   * Konaklama Yeri: Batum

    

   5.GÜN 

    

   Batum - Çeçeva - Uzungöl - Sürmene Çay Fabrikası - Kayseri

    

   Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası sınır kapısındaki işlemlerimizi tamamlayıp Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Otobüsümüze binip Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı ‘Çeçeva’ adıyla bilinen diğer çay bahçelerine göre daha simetrik bir görüntüye sahip olan çay bahçesine gidiyoruz. (Çeçeva turumuz, tur ücretine dahildir) Buradaki vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrası Uzungöl’e doğru yol alıyoruz. Solaklı Vadisini takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı Vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görme imkanımız oluyor. Öğle yemeği Uzungöl’de. Uzungöl’de verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler. Uzungöl’e veda ediyoruz. Çayın, dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için Çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada kısa bir anlatımı dinleyip çaylarımızı içtikten sonra alışveriş imkanı sunuyoruz. Karadeniz’e veda ediyor ve Gümüşhane - Sivas  üzerinden Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyor ve bir başka 38 TRAVEL organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Uzungöl’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)

    

    

   DAHİL OLANLAR

    

   *Ulaşım

   *2 Gece Ayder Yaylası’nda Konaklama

   *1 Gece Batum’da Konaklama

   *Profesyonel Rehberlik

   *Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı

   *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *Batum Transferi ve Turu

   *38 Travel Araç İçi İkramları

   *Zilkale Turu

   *Çeçeva Turu ve Transferi

   *Yardımcı Rehberlik

    

   HARİÇ OLANLAR

    

   *Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler

   *Batum Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

   *Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri

   *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

   *Özel Harcamalar

    

   ***Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir**

    

    

    

    

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   Şükrü Erpuan
   22 Ağustos 2022
   Tur muhteşemdi gezdik gördük çok eğlenceli geçti emeği gecenlere özellikle tur rehberimiz Asım Ayyıldız?a çok teşekkür ediyorum. Program dolu dolu geçti rüya gibiydi. Karadeniz doğa harikası görülmeye değer yer. Tek eksi yönü Karadeniz mutfağı

   • *
   • *
   • *
   • *