Doğu Karadeniz Yayla Rüyası & Batum Turu

Tur Kodu: #0009

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 9 Değerlendirme
Bu tur rezerve durumu müsaittir.

TELEFONDA SİPARİŞ VER

(0352) 222 24 89

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Kayseri Çıkışlı Karadeniz Yayla Rüyası ve Batum Turu ( 3 Gece Konaklamalı 4 Gün )

 

 

1.GÜN 

 

Gece Yolculuğu

 

22:00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Sivas - Gümüşhane yolu üzerinden Trabzon'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN 

 

Zigana Geçidi - Maçka -Sümela Manastırı - Trabzon-Atatürk Köşkü  - Rize-Fırtına Deresi - Zipline - Ayder Yaylası

 

Güzergahımız üzerinde bulunan Gümüşhane’de meşhur pestil kömenin tadına baktıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya varıyoruz. Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında kahvaltımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından yolculuğumuza devam edip Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka'ya doğru yola çıkıyoruz. Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Daha sonra Karadağ'ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane - Ayazma (Şifalı Su) - Su kemerleri - Kilise'de ki Freskleri vb. yapıları gördükten sonra otobüsümüze geçiyoruz. Sümela Manastırı’ndan ayrılıyor ve Trabzon merkezde bulunan Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz.(Restorasyonda,açık olduğu zamanlar) Mustafa Kemal Atatürk Haziran 1937'de kendisi için düzenlenen Köşk’te iki gece kalmış ve 11 Haziran gecesi bu köşkte bütün mal varlığını, canından çok sevdiği Türk ulusuna armağan etme kararı almıştır. Köşk gezimiz ardından Trabzon gümüş telkari yapılış anlatımını dinleyip alışveriş yapabilirsiniz. Öğle yemeği. Öğle yemeğimizin ardından Ayder’e doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Fırtına deresinde Ziplineve Rafting yapma fırsatı buluyoruz (Ekstra). Burada çaylarımızı yudumluyor ve eşsiz dere manzarasında dinleniyoruz. Dinlendikten sonra Ayder Yaylasındaki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile gece eğlencesi.

 

* Sabah Kahvaltısı: Hamsiköy’de alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Öğle Yemeği: Trabzon’da menü olarak alınacaktır (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Konaklama Yeri: Ayder Yaylası 

 

3.GÜN 

 

Ayder Yaylası - Avusor Yaylası - Huser Yaylası - Tar Şelalesi

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında mis gibi Ayder havasını aldıktan sonra dolmuşlarımıza binerek Kaçkarların eteğinde yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren Avusor Yaylası’na ulaşıyoruz. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarları karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında bulutların üzerinde yer alan Huser Yaylasına doğru devam ediyoruz. Huser Yaylası bölgenin en iyi manzaralı yaylası olup, genelde ziyaretçilerin en çok keyif aldığı yaylalardan biridir. Hava güneşli ise bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahiptir. Bulutların üzerinde salıncaklar ile sallanma ve fotoğraflar çekme imkanı buluyorsunuz.(Ekstra 200 TL , hava şartları uygun olmadığında alternatif yaylalar yapılabilir). Çaylarımızı yudumladıktan sonra Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğimizin ardından Türkiye’nin en yüksek şelalesi ünvanını taşıyan Bulut Şelalesi’ne (Tar Şelalesi) 2 kilometrelik bir patika yoldan yürüyerek ulaşıyoruz. Yaklaşık 250 metrelik bir yükseklikten dört kademede düşen şelalenin tamamını görmek neredeyse imkansızdır. Sisin olmadığı günlerde bile şelalenin tepesi bulutlarla yarışıyor. Fotoğraf molası için vereceğimiz serbest zamanın ardından Ayder Yaylasındaki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile eğlenceye gidiyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Öğle Yemeği: Ayder Yaylasında menü olarak alınacaktır (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Konaklama Yeri: Ayder Yaylası 

 

4.GÜN 

 

Ayder Yaylası - Badara Yaylası - Zilkale - Çinçiva (Şenyuva) Köyü ve Köprüsü - Şimşir Ormanları - Hopa - Batum

 

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Gito’nun gölgesinde bulunan 1860 metre yükseltili 20 haneli küçük ama güzel Badara Yaylasına ulaşıyoruz. Fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisine giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı ve en genişi olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hakim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Karadeniz kıyı bölgesindeki ormanlarda doğal olarak yetişen şimşirlerin ağaç boyutlarına ulaşanları yok edildiğinden, günümüzde ormanlardaki şimşirlerin büyük çoğunluğu çalı boyutlarında görülüyor. Bu toplu yıkımdan en az etkilenmiş olan ve günümüzde büyük boyutlu şimşirlerin orman oluşturabildiği tek yer Çamlıhemşin’deki Şimşir Ormanlarını ziyaret ediyor ve siz değerli misafirlerimiz ile kısa bir yürüyüş yapıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına Deresine ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Otel’e girişler yapıldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile Batum’a geçiyoruz(Ekstra 250 TL). Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Şehir merkezine dönerek Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni panoramik görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ın dört Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’de; Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesi, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Ali ve Nino Heykeli, Tiyatro Binası ve Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp hava koşullarına bağlı olarak ışık gösterisini izliyoruz. Gezilerimizin ardından sınır kapısındaki işlemlerimizi tamamlayıp Hopa’daki otelimize geçiyoruz. 

 

ÖNEMLİ UYARI: BATUM’A GİRİŞLER SADECE YENİ KİMLİK YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. ÇOCUK MİSAFİRLERİN KİMLİKLERİNDE FOTOĞRAF OLMASI ZORUNLUDUR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR. AVRUPA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR.

NOT : BATUMA GEÇİŞLER POLİS İNSİYATİFİNDEDİR.

ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Öğle Yemeği: Fırtına Deresinde menü olarak alınacaktır (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Konaklama Yeri: Hopa

 

5.GÜN 

 

Borçka Karagöl - Rize Bezi Atölyesi - Uzungöl - Sürmene Çay Fabrikası - Kayseri

 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında dünyanın en güzel gölleri listesine girmeyi hak eden, muhteşem güzellikte bir bitki çeşitliliği sunan ve yeşilin her tonunu barındıran Borçka’ya varıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza binerek Karagöl’e ulaşıyoruz(Ekstra 200 TL). Burada vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Karagöl’e veda ediyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Uzungöl’e hareket ediyoruz. Solaklı Vadisini takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimiz Uzungöl’de. Uzungöl’de verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler. Serbest zaman sonrasında Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip alışveriş molası veriyoruz. Alış veriş molamızın ardından Çay’ın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için Çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra muhteşem bir Karadeniz Yaylalar turumuzu sonlandırıp Maçka - Gümüşhane - Sivas  üzerinden Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyor ve bir başka 38 TRAVEL organizasyonunda görüşmek dileğiyle, sizlere veda ediyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretinedahildir
* Öğle Yemeği: Uzungöl’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)

 

DAHİL OLANLAR

 • *Ulaşım
 • *2 Gece Ayder Yaylası’nda Konaklama
 • *1 Gece Hopa’da Konaklama
 • *Profesyonel Rehberlik
 • *Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı
 • *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
 • *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • *38 Travel Araç İçi İkramları
 • *Zilkale - Badara Yaylası – Şimşir Ormanları Transferleri ve Turu
 • *Yardımcı Rehberlik

 

HARİÇ OLANLAR

 • *Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • *Batum Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (TL)
 • *Batum Gece Turu 
 • *Müze Ören Yeri Girişleri
 • *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

 

(Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir)

****NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.**** 

*****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
Şükrü Erpuan
22 Ağustos 2022
Tur muhteşemdi gezdik gördük çok eğlenceli geçti emeği gecenlere özellikle tur rehberimiz Asım Ayyıldız?a çok teşekkür ediyorum. Program dolu dolu geçti rüya gibiydi. Karadeniz doğa harikası görülmeye değer yer. Tek eksi yönü Karadeniz mutfağı

 • *
 • *
 • *
 • *