DOĞU KARADENİZ YAYLA RÜYASI & BATUM TURU

Tur Kodu: #0009

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 9 Değerlendirme
2,295.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

   En geç 30 Mayıs, 2022 Pazartesi günü kargoda.

   Kayseri Çıkışlı

   KARADENİZ YAYLA RÜYASI VE BATUM TURU

   4 Gece 5 Gün

   (3 Gece Konaklamalı)

   1.GÜN 

   Gece Yolculuğu

   22:00’de 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Sivas - Gümüşhane yolu üzerinden Trabzon'a gitmek üzere gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

   Zigana Geçidi - Hamsiköy - Maçka - Trabzon – Atatürk Köşkü - Uzungöl - Rize – Rize Bezi Atölyesi - Ayder Yaylası

   Güzergahımız üzerinde bulunan Gümüşhane’de meşhur pestil kömenin tadına baktıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Rumcanın yerel lehçesinde "Geçit" anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya varıyoruz. Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tünelinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında kahvaltımızı alacağımız tesise geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından  Trabzon merkezde bulunan Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk Haziran 1937'de kendisi için düzenlenen Köşk’te iki gece kalmış ve 11 Haziran gecesi bu köşkte bütün mal varlığını, canından çok sevdiği Türk ulusuna armağan etme kararı almıştır. Atatürk Köşk’ü olarak anılan bu bina 1943 yılında müzeye dönüştürülerek hizmete açılmıştır. Köşk gezimiz ardından Trabzon gümüş telkari yapılış anlatımını dinleyip alışveriş yapabilirsiniz. Solaklı Vadisini takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı Vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görme imkanımız oluyor. Öğle yemeği Uzungöl’de. Uzungöl’de verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler. Serbest zaman sonrasında Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara geçip alışveriş molası veriyoruz. Alış veriş molamızın ardından Rize üzerinden konaklama yapacağımız Ayder Yaylasına doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Hamsiköy’de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Uzungöl’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Ayder Yaylası 

    

   3.GÜN 

   Ayder Yaylası - Avusor Yaylası - Huser Yaylası - Tar Şelalesi

   Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında mis gibi Ayder havasını aldıktan sonra dolmuşlarımıza binerek Kaçkarların eteğinde yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren Avusor Yaylası’na ulaşıyoruz. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarları karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında bulutların üzerinde yer alan Huser Yaylasına doğru devam ediyoruz. (Ekstra 135 TL hava şartları uygun olmadığı durumlarda alternatif olarak Kavrun Yaylası yapılabilir). Rakımı ve konumu açısından Ayder'e bağlı tüm yaylalar ve sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzarasını görme imkânı sunmaktadır. Bölgenin en iyi manzaralı yaylası olup, genelde ziyaretçilerin en çok keyif aldığı yaylalardan biridir. Hava güneşli ise bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahiptir. Bulutların üzerinde salıncaklar ile sallanma ve fotoğraflar çekme imkanı buluyorsunuz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Ayder Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğimizin ardından Türkiye’nin en yüksek şelalesi ünvanını taşıyan Bulut Şelalesi’ne (Tar Şelalesi) 2 kilometrelik bir patika yoldan yürüyerek ulaşıyoruz. Yaklaşık 250 metrelik bir yükseklikten dört kademede düşen şelalenin tamamını görmek neredeyse imkansızdır. Sisin olmadığı günlerde bile şelalenin tepesi bulutlarla yarışıyor. Fotoğraf molası için vereceğimiz serbest zamanın ardından Ayder Yaylasındaki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile eğlenceye gidiyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Ayder Yaylasında menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Ayder Yaylası 

    

   4.GÜN 

   Ayder Yaylası - Badara Yaylası - Zilkale - Çinçiva (Şenyuva) Köyü ve Köprüsü - Şimşir Ormanları - Hopa - Batum

   Sabah otelde alınan kahvaltının ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Gito’nun gölgesinde bulunan 1860 metre yükseltili 20 haneli küçük ama güzel Badara Yaylasına ulaşıyoruz. Fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisine giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı ve en genişi olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hakim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Karadeniz kıyı bölgesindeki ormanlarda doğal olarak yetişen şimşirlerin ağaç boyutlarına ulaşanları yok edildiğinden, günümüzde ormanlardaki şimşirlerin büyük çoğunluğu çalı boyutlarında görülüyor. Bu toplu yıkımdan en az etkilenmiş olan ve günümüzde büyük boyutlu şimşirlerin orman oluşturabildiği tek yer Çamlıhemşin’deki Şimşir Ormanlarını ziyaret ediyor ve siz değerli misafirlerimiz ile kısa bir yürüyüş yapıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere Fırtına Deresine ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği. (Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği sonrasında Ekstra (100 TL) olarak Batum gezisine katılabilirler. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Şehir merkezine dönerek Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'ni panoramik görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ın dört Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’de Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp hava koşullarına bağlı olarak ışık gösterisini izliyoruz. Gezilerimizin ardından sınır kapısındaki işlemlerimizi tamamlayıp Hopa’daki otelimize geçiyoruz). 

   ÖNEMLİ UYARI: BATUM’A GİRİŞLER SADECE YENİ KİMLİK YA DA PASAPORT İLE GERÇEKLEŞEBİLMEKTEDİR. ÇOCUK MİSAFİRLERİN KİMLİKLERİNDE FOTOĞRAF OLMASI ZORUNLUDUR.EHLİYET İLE GİRİŞ YAPILAMAZ. T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR. AVRUPA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR. RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KİMLİK, PASAPORT GEÇİŞ İZNİ ALAMAMAKTADIR.

   NOT : BATUMA GEÇİŞLER POLİS İNSİYATİFİNDEDİR.

   ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Fırtına Deresinde menü olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: Hopa

    

    

   5.GÜN 

   Borçka Karagöl – Sürmene Çay Fabrikası – Sümela Manastırı - Kayseri

   Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında dünyanın en güzel gölleri listesine girmeyi hak eden, muhteşem güzellikte bir bitki çeşitliliği sunan ve yeşilin her tonunu barındıran Borçka’ya varıyoruz (Ekstra 80 TL). Bizi bekleyen dolmuşlarımıza binerek Karagöl’e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Karagöl’e veda ediyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Rize’ye doğru hareket ediyoruz. İyidere’deki meşhur kuru fasulyenin tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için Çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra yolculuğumuza devam edip Altındere Milli Parkına gitmek üzere Maçka'ya doğru yola çıkıyoruz. Coşan Dere'yi sağımıza alarak Altındere Vadisi boyunca ilerliyoruz. Daha sonra Karadağ'ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane - Ayazma (Şifalı Su) - Su kemerleri - Kilise'de ki Freskleri vb. yapıları gördükten sonra otobüsümüze geçiyoruz. (Not: Turumuzun gerçekleştiği tarihte manastır açık olursa içeriye girilecektir). Sümela Manastırı’ndan ayrılıyor ve Maçka - Gümüşhane - Sivas  üzerinden Kayseri'ye dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyor ve bir başka 38 TRAVEL organizasyonunda görüşmek dileğiyle, sizlere veda ediyoruz.

   * Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: İyidere’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)

    

   DAHİL OLANLAR

   • *Ulaşım
   • *2 Gece Ayder Yaylası’nda Konaklama
   • *1 Gece Hopa’da Konaklama
   • *Profesyonel Rehberlik
   • *Açık Büfe veya Set Menü 4 Sabah Kahvaltısı
   • *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
   • *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
   • *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
   • *38 Travel Araç İçi İkramları
   • *Zilkale - Badara Yaylası – Şimşir Ormanları Transferleri ve Turu
   • *Yardımcı Rehberlik

    

   HARİÇ OLANLAR

   • *Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
   • *Batum Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
   • *Batum Gece Turu 
   • *Müze Ören Yeri Girişleri – Yaylalara Çıkış Minibüs Ücretleri
   • *Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
   • *Özel Harcamalar

   (Pandemi Dönemi Program Akışında Aksaklıklar Olabilir, Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir)

   ****NOT : Bütün Fiyatlar Kontenjanlarla Sınırlı Olup, Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.**** 

   *****38 Travel Fiyatlarda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.*****

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   • *
   • *
   • *
   • *

   Bu Turlar de İlginizi Çekebilir

   Size bir kampanya haberimiz var!
   Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
   powered by ShopPHP | v4