Alaçatı Ot Festivali Turu

Tur Kodu: #00017

Çıkış: Kayseri Çıkışlı

star star star star star 17 Değerlendirme
6,995.00 TL
Bu tur rezerve durumu müsaittir.
Tur Tarihleri:
Yetişkin Sayısı:
    

   TELEFONDA SİPARİŞ VER

   (0352) 222 24 89

   Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

    

   ALAÇATI OT FESTİVALİ  TURU 3 Gece 4 Gün (2 Gece Konaklamalı)

    

   1.GÜN 

    

   Gece Yolculuğu

    

   18:00’de Kayseri 38 Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından otobüs içi ikramlarımız eşliğinde İzmir'e doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.

    

   2.GÜN 

    

   Şirince Köyü - Efes Antik Kenti - Meryem Ana - İzmir

    

   Sabahın erken saatlerinde günümüzün ilk durağı 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları, meyve şarapları ile ünlü Şirince olacak. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra bir sonraki durağımız, 100 yıldır kazılan ve daha %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen Efes Antik Kenti olacak. Gezeceğimiz yerler arasında Odeon, Kuretler Caddesi, Latrin, Skolastika Hamamı, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Agora, Tiyatro, Devlet Sarayı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı sayılabilir. Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hristiyanlarca kutsal Hac merkezi kabul edilen Meryemana Evini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından İzmir'e ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   * Sabah Kahvaltısı: Şirince'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Selçuk'ta serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: İzmir 

    

   3.GÜN 

    

   Alaçatı Ot Festivali - Çeşme Kalesi -  İzmir

    

   Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında  Antik çağda adı "Agrilia" olan Alaçatı`ya hareket ediyoruz. Arnavut Kaldırımlı dar sokakları ve evleriyle Alaçatı`nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı`nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Bu yıl 13.'sü düzenlenen Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Bizleri değirmenleri ile karşılayan, taş evlerinin duruşu, sokaklarının renkleriyle bizi büyüleyen Alaçatı’da yapacağımız kısa bir yürüyüş ile FESTİVAL alanına ulaşıyoruz. Yöresel kıyafetler, antikacıların etkileyici arabaları ve sunumlarla büyüleneceğiniz bir festival sizi bekliyor olacak Alaçatı sokaklarını fotoğraflayıp festivalin tadını çıkarmak ve öğle yemeğimizi yemek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında aracımıza geçerek Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından arabamıza geçerek konaklama yapmak üzere İzmir'deki otelimize geçiyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Alaçatı'da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
   * Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Konaklama Yeri: İzmir

    

    4.GÜN 

    

   İzmir Konak Meydanı - Pamukkale - Kayseri

    

   Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında İzmir Konak Meydanından panoramik olarak Saat Kulesi, Hükümet Konağını gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından Denizli Pamukkale'ye hareket. Traverten çok yönlü, çeşitli nedenlere ve ortamlara bağlı, kimyasal reaksiyon sonucu çökelme ile oluşan bir kayadır. Pamukkale termal kaynağını meydana getiren jeolojik olaylar geniş bir bölgeyi etkilemiştir. Bu bölgede sıcaklıkları 35-100 C arasında değişen 17 sıcak su alanı bulunmaktadır. Pamukkale termal kaynağı, bölgesel potansiyel içindeki bir ünitedir. Kaynak, antik dönemlerden beri kullanılmaktadır. Buradaki serbest zamanımızın ardından gece geç saatlerde Kayseri’ye varış. Bir sonraki 38 Travel organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

    

   * Sabah Kahvaltısı: Otel'de alınacak olup, tur ücretine dahildir
   * Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

    

   DAHİL OLANLAR

    

   *Ulaşım

   *2 Gece İzmir Konaklama

   *Profesyonel Rehberlik

   *Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı

   *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

   *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

   *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

   *38 Travel Araç İçi İkramları

   *Yardımcı Rehberlik
    

   HARİÇ OLANLAR

    

   * Öğle Yemekleri ve  Yemeklerde Alınan İçecekler

   *Müze Ören Yeri Girişleri

   * Özel Harcamalar

   ***Rehber Programda Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir***

    

    

    

   Bankalara özel taksit seçenekleri :


   Ortalama Değerlendirme » puan
   • *
   • *
   • *
   • *